Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 24

Sezono rekordą gerinęs J.Valančiūnas padėjo „Pelicans“ įkaitinti situaciją lentelėje

Prieš kelias dienas gerinęs savo sezono asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą, šį kartą Jonas Valančiūnas pasiekė geriausią 2022-2023 m. sezono atkovotų kamuolių rezultatą bei svariai prisidėjo prie „New Orleans Pelicans“ (36-37) pergalės svečiuose 115:96 (37:24, 25:33, 26:24, 27:15) prieš „Charlotte Hornets“ (23-51) krepšininkus.

J.Valančiūnas šiose rungtynėse žaidė 34 minutes, per kurias pelnė 20 taškų (10/15 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 19 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tris sykius suklydo ir dukart prasižengė.

Ankstesnis jo sugriebtų kamuolių rekordas šį sezoną buvo 18 – tiek jis nusiėmė per akistatą su „Milwaukee Bucks“, kai dar pelnė ir 37 taškus.

J.Valančiūno karjeros rekordas, pasiektas dar atstovaujant „Memphis Grizzlies“, yra 25 atkovoti kamuoliai.

„Pelicans“ pradėjo rungtynes galingu pirmuoju kėliniu, kurio pabaigoje pirmavo 37:22, bet „širšės“ antrajame kėlinyje atkūrė intrigą ir priartėjo iki 57:62.

Ganėtinai arti „Hornets“ laikėsi ir trečiajame ketvirtyje (81:88), bet „pelikanai“ ketvirtąjį pradėjo atkarpa 20:4, nurūko į priekį 23 taškų persvara ir atgal nebesidairė.

Nugalėtojų gretose pirmąjį karjeros trigubą dublį surinko Brandonas Ingramas – 30 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų. Įdomu tai, kad tris triženklius rodiklius puolėjas pasiekė dar trečiajame kėlinyje.

Šarlotės ekipą šiose rungtynėse iškamavo traumos. Dar antrajame kėlinyje peties skausmus pajuto ir aikštę paliko Kelly Oubre, o Terry Rozier sužaidė vos penkias minutes dėl pėdos skausmų. Galiausiai, ketvirtajame kėlinyje „širšės“ vertėsi vos septyniais krepšininkais.

Savo ruožtu „Pelicans“ strategas Willie Greenas po rungtynių liaupsino J.Valančiūną, kuris per pastarąsias ketverias rungtynes tiesiog dominuoja – vidutiniškai pelno po 20,5 taško ir atkovoja po 15,8 kamuolio.

„JV yra didžiulė mūsų puolimo dalis, tad norime, kad jis kuo dažniau liestų kamuolį. Tai mus sustato į vietas ir siunčia prie baudų metimų linijos, o mes galime susikurti puolimą iš žaidimo nugara į krepšį“, – sakė „Pelicans“ strategas.

Jo ekipa laimėjo trečią kartą iš eilės ir įnešė dar daugiau sumaišties Vakarų konferencijoje. „Pelicans“ dabar dalinasi 8-11 vietas su identiškus rezultatus turinčiomis „Dallas Mavericks“ (36-37), „Los Angeles Lakers“ (36-37) ir „Oklahoma City Thunder“ (36-37) komandomis.

Be to, šie klubai vos viena pergale atsilieka nuo „Minnesota Timberwolves“ (37-37) ir tik vienu laimėjimu lenkia „Utah Jazz“ (35-37) komandą.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30 (9/17 dvit., 9/9 baud., 11 atk. kam., 10 rez. perd.), Jonas Valančiūnas (10/15 dvit., 19 atk. kam.) ir CJ McCollumas (3/8 trit.) po 20, Trey Murphy 19 (4/8 trit.), Naji Marshallas 16.

„Hornets“: PJ Washingtonas 18 (2/10 trit.), Svi Michailiukas 15 (3/8 trit.), Gordonas Haywardas 12 (6 rez. perd.).