Logiškas planas neveikia
Logika statant P.Pattersoną šalia J.Valančiūno paprasta: lietuviui reikia erdvės po krepšiu, o kadangi amerikietis gali pataikyti iš tolimų distancijų, jis atitrauks besiginančiųjų dėmesį nuo JV ir atriš jam rankas.
Bet šis planas kol kas nepasiteisina.
2014-2015 m. sezoną J.Valančiūno ir P.Pattersono tandemas kartu žaidė 639 minutes – užtektinai, kad būtų galima daryti tam tikras išvadas.
Puolime šio tandemo rezultatai buvo vidutiniški: „Raptors“ su tokiu duetu po krepšiu per 100 atakų pelnydavo vid. 105,7 taško. Tai buvo tik 33-ias geriausias variantas iš 43-jų „Raptors“ variacijų puolime.
Blogiausia, kad J.Valančiūnas nespėdavo tinkamai išnaudoti kiekybinės persvaros greitu perdavimu, jei varžovai dvigubindavo prieš jį gynybą. P.Pattersonas laiku negaudavo perdavimo, todėl negalėdavo nubausti priešininkų tiksliu metimu.
Tačiau didžiausia šio tandemo smegduobė atsivėrė gynyboje. Lietuvio ir amerikiečio tandemas gynyboje yra devintas prasčiausias visoje „Raptors“ komandoje. Už jį prasčiau ginasi tik bet kokios variacijos su gynėju Terrence'u Rossu.
„Raptors“ prieš artėjantį sezoną akcentuoja gynybą, tačiau šis tandemas gynyboje praėjusį sezoną jau nepasiteisino. Bet yra dvi išeitys.
Išeitis užmarinuota ant suolo?
Geriausias J.Valančiūno porininkas buvo ne bet kas, o žaisti pastaruoju metu labai mažai gaunantis Jamesas Johnsonas. Kartu su šiuo 28 metų 206 cm ūgio krepšininku J.Valančiūnas jautėsi geriausiai.
Su tokiu porininku judviejų tandemas atkovojo daugiausia kamuolių, geriausiai gynėsi ir buvo rezultatyviausias.
J.Johnsonas yra J.Valančiūno priešingybė: jis labai greitas, vikrus, aktyvus. Jis laiku pagelbėdavo gynyboje, o puolime nors ir neturi tokio metimo kaip P.Pattersonas, bet varžovams grėsmę kėlė prasiveržimais ir staigiais perdavimais.
Tai ne ką prastesnis būdas, nei ištampyti varžovų gynybą prie trijų taškų linijos. Be to, kitaip nei P.Pattersonas, J.Johnsonas geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių ir blokuoja metimus.
Kita vertus, J.Johnsonas yra labai nestabilus krepšininkas ir neturi trenerio D.Casey pasitikėjimo. Be to, Jamesas kartais susiduria su problemomis gindamasis prieš fiziškai stipresnius puolėjus po krepšiu.
Situacijos įkaitas
J.Valančiūnas šiuo metu yra vienas kertinių „Raptors“ žaidėjų. Bet situacija dėl Toronto klubo sudėties jam neparanki. „Raptors“ neturi tinkamo aukšto lygio porininko sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje.
„Raptors“ investavo į DeMarre'o Carrollo įsigijimą, norėdami labiau atrišti rankas DeMarui DeRozanui. Tą patį reikia padaryti ir J.Valančiūnui.
Rizikingas variantas – pradėti rungtynes su J.Valančiūno ir J.Johnsono tandemu po krepšiu. Saugus variantas – P.Pattersonas lietuvio dešinėje. Treneris D.Casey turbūt rinksis saugų variantą, nes 2015–2016 m. sezonas jam greičiausiai yra naujo kontrakto metai. Klysti treneris negali.
Geriausiu atveju sezono metu būtų galima pabandyti J.Valančiūnui rasti naują aukšto lygio porininką. Bet dabar D.Casey turi žaisti su tomis kortomis, kurios yra jo rankoje.