2021 06 19

Slaptą ginklą išsitraukę „Clippers“ panaikino 25 taškų deficitą ir eliminavo „Jazz“

Be savo ryškiausios žvaigždės rungtyniaujantis „Los Angeles Clippers“ klubas išsitraukė slaptą ginklą ir sukūrė tikrą stebuklą šeštosiose Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynėse. Namuose Tyronno Lue vadovaujama ekipa 131:119 (31:33, 19:39, 41:22, 40:25) skėlė paskutinį antausį „Utah Jazz“ ir serijoje iki keturių pergalių triumfavo 4:2.
Paulas George'as ir Terance'as Mannas
Paulas George'as ir Terance'as Mannas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vakarų konferencijos finale įkaitusių „Clippers“ vyrų laukia „Phoenix Suns“ ekipa, savąjį pusfinalį prieš „Denver Nuggets“ laimėjusi „sausu“ rezultatu 4:0.

Ši pergalė visuomet „Lakers“ šešėlyje dešimtmečius buvusiam kitam Los Andželo klubui – istorinė. Ekipa pirmą kartą per savo gyvavimo istoriją pasiekė Vakarų konferencijos finalą.

„Gyvenk arba mirk“ rungtynes Vakarų konferencijos reguliaraus sezono nugalėtojai „Jazz“ pasitiko ne tik su lyderiu Donovanu Mitchellu, kurio dalyvavimas šiame mače paaiškėjo tik prieš pat jo pradžią, bet ir pagrindiniu atakų organizatoriumi Mike'u Conley, nerungtyniavusiu nuo birželio 2-osios.

Stipriausios sudėties į Los Andželą atvykusi Quinno Snyderio kariauna pradėjo dominuoti nuo antrojo kėlinio pradžios. Akimirką „Clippers“ dar pirmavo 40:39, tačiau neįtikėtiną atkarpą sužaidę svečiai spurtavo net 33:10, kėlinį laimėjo 39:19, o į pertrauką patraukė oponentus triuškindami rezultatu 72:52.

Šiuo metu D.Mitchellas turėjo 22, Jordanas Clarksonas – 21 tašką.

Prasidėjus trečiajam kėlinukui po D.Mitchello tolimos bombos ekipas skyrė rekordinis 25 taškų atstumas (75:50), tačiau tuomet atsitiko tai, ko tikriausiai nesitikėjo niekas, apart vieno vyruko – Terance'o Manno.

Traumuotą Kawhi Leonardą startiniame penkete pakeitęs gynėjas dar iki antrosios mačo dalies žaidė puikų mačą ir buvo pelnęs 14 taškų, tačiau per trečią kėlinį tiesiog sprogo puolime – surinko 20 taškų, pakylėjo savo ekipą spurtui 17:0, o komandas po trijų kėlinių skyrė viso labo vienas tritaškis (91:94).

„Clippers“ atgal nebesižvalgė – lemiamo ketvirčio metu toliau rėmėsi tritaškiais ir sparčiai bėgo į priekį. Prie šeimininkų lyderių T.Manno, Paulo George'o ir Reggie Jacksono svariai prisidėjo ir Patrickas Beverley su Nicola Batumu, kartu sudėjus per paskutinį ketvirtį pataikę net 5 tritaškius.

„Jazz“ gelbėti pavieniais reidais dar bandė D.Mitchellas, tačiau pergalei to buvo per maža – į konferencijos finalą žengė Tyronno Lue kariai.

Visą NBA pasaulį sudrebinęs ir garantuoto kontrakto kitam sezonui net neturintis T.Mannas šiame mače iš viso pelnė net 39 taškus. Gynėjas pataikė net 15 metimų iš 21 iš žaidimo (7/10 trit.).

24-erių amerikietis tris kartus viršijo savo atkrintamųjų pelnytų taškų rekordą (13).

Jam puikiai talkino universaliai rungtyniavęs P.George'as (28 tšk., 9 atk. kam., 7 rez. perd.), įspūdingą dublį surinko ir R.Jacksonas (27 tšk., 10 rez. perd.).

„Clippers“ į varžovų krepšį sumetė net 20 tritaškių iš 39 (51,3 proc.).

„Los Angeles Clippers“: Terance'as Mannas 39 (7/10 trit.), Paulas George'as 28 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Reggie Jacksonas 27 (10 rez. perd.), Nicolas Batumas (4/6 trit.) 16, Patrickas Beverley 12 (3/4 trit.).

„Utah Jazz“: Donovanas Mitchellas 39 (9/15 trit., 9 atk. kam., 9 rez. perd.), Royce'as O'Neale'as (10 atk. kam.) ir Jordanas Clarksonas po 21, Bogdanas Bogdanovičius 14, Rudy Gobert'as 12 (10 atk. kam.).