2021 01 31

Stebukladarys: D.Lillardas metimu paskutinę sekundę pražudė A.Karnišovo ekipą

„Chicago Bulls“ (7-11) ekipa, kurios krepšinio operacijų viceprezidento pareigas eina Artūras Karnišovas, yra priversti nuryti dar vieną labai karčią piliulę. „Buliai“ šeštadienio rungtynėse beveik turėjo pergalę savo kišenėje, tačiau stebukladarys Damianas Lillardas galiausiai laimėjimą padovanojo „Portland Trail Blazers“ (10-8) – 123:122 (32:34, 32:19, 29:33, 30:36).
„Portland Trail Blazers“ triumfas
„Portland Trail Blazers“ triumfas / „Scanpix“ nuotr.

Antrajame kėlinuke rungtynių kontrolę į savo rankas perėmę svečiai iš Portlando po pertraukos pasiekė rekordines aukštumas, kuomet pirmavo net 88:70, tačiau aukšto rezultatyvumo mače Čikagos jaunimas pademonstravo charakterį ir perėmė iniciatyvą.

Rezultatyvūs Lauri Markkaneno ir Zacho LaVine'o išpuoliai ketvirtojo kėlinio paskutinėmis minutėmis „buliams“ sukūrė pranašumą, kurį baudų metimais likus 11 sek., atrodo, įtvirtino Coby White'as (122:117).

Tačiau svečių superžvaigždė Damianas Lillardas turėjo kitų planų. Šis greitai įsūdė vieną tritaškį, tuomet jo ekipa išsikovojo ginčo kamuolį, kurį likus 6 sek. laimėjo, o galutinį žodį šiame mače tarė būtent gynėjas.

Kiek chaotiškoje situacijoje po ginčo kamuolys galiausiai atsidūrė D.Lillardo rankose, o pastarasis sulig sirena atšokęs į šoną per ilgarankį L.Markkaneną pataikė pergalingą tritaškį.

„Trail Blazers“ ir toliau yra priversti verstis be CJ McCollumo, tad visas darbas puolime tenka D.Lillardui. Gynėjas šiame mače per 36 min. pelnė net 44 taškus, pataikydamas 8 tritaškius iš 17, taip pat atkovojo 5 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Čikagos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir po 6 tritaškius įskraidinę L.Markkanenas (31 tšk.) bei Z.LaVine'as (26 tšk.).

„Chicago Bulls“: Lauri Markkanenas 31 (12/18 met., 6 atk. kam.), Zachas LaVine'as 26 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Coby White'as 20 (6 rez. perd.), Patrickas Williamsas 11, Thaddeusas Youngas 8 (11 atk. kam., 11 rez. perd.).

„Portland Trail Blazers“: Damianas Lillardas 44 (9 rez. perd.), Enesas Kanteris 22 (11 atk. kam.), Gary Trentas Jr. 18.

Kiti šeštadienio (01.30) rezultatai:

„Boston Celtics“ – „Los Angeles Lakers“ 95:96 (J.Tatumas 30 / A.Davisas 27);

„Dallas Mavericks“ – „Phoenix Suns“ 105:111 (L.Dončičius 29 / C.Paulas 29);

„Charlotte Hornets“ – „Milwaukee Bucks“ 126:114 (G.Haywardas 27 / G.Antetokounmpo 34);

„New Orleans Pelicans“ – „Houston Rockets“ 112:126 (Z.Williamsonas 26 / C.Woodas 27);

„Miami Heat“ – „Sacramento Kings“ 105:104 (J.Butleris 30 / D.Foxas 30);

„San Antonio Spurs“ – „Memphis Grizzlies“ 112:129 (D.White'as 18 / D.Meltonas 20);

„Golden State Warriors“ – „Detroit Pistons“ 118:91 (S.Curry 28 / J.Grantas 18);