2016 09 11

Stephenas Curry: nuoširdusis krepšinio dievukas, kuris Kinijoje sužavėjo tūkstančius

Naudingiausias pastarųjų dviejų sezonų krepšininkas Stephenas Curry šią savaitę lankėsi Kinijoje, kur susitiko su jaunaisiais šalies talentais ir dalijosi krepšinio paslaptimis. Įžaidėjas papirko visus savo paprastumu bei nuoširdumu, o gerbėjai savo „dievuką“ bandė pamatyti pro kiekvieną arenos sienoje esantį plyšį. Pateikiame ESPN žurnalisto Darreno Rovello istoriją.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Scanpix“/Xposurephotos.com nuotr.

S.Curry atvyko į Guangdžou miesto universitetą, kur buvo planuojama treniruotė su 30 geriausių miesto krepšinio talentų, kuriems yra 16–20 metų. Įžaidėjas aikštelėje prabuvo apie pusvalandį o susirinkusi minia nenustojo skanduoti:

„Curry! Curry! Curry!“

Jo pavardę skandavo ne tik į areną atėję krepšinio mylėtojai, bet ir už jos sienų esantys gerbėjai. S.Curry stebėjo, kaip pro grotomis apsaugotus langus krepšininko sirgaliai bandė jį nufotografuoti ir prisikviesti arčiau.

Pakalbėjęs su vietoje esančia apsauga jis pravėrė arenos duris ir pamojavo susirinkusiai miniai. Pastaroji gavo, ko norėjo, – S.Curry jiems padėkojo už dėmesį, o tai jie prisimins visą savo gyvenimą.

„Girdėjau daug balsų bei skanduotes, kurios sklido iš lauko. Tačiau negalėjau įsivaizduoti, kas ten darosi, kol neišėjau į lauką, – teigė krepšininkas. – Tai buvo lyg vaizdas iš kino filmo.“

Žinoma, S.Curry nėra pirmas žaidėjas, kuris atvyko į Kiniją. „Nike“ ten nuolat siunčia populiariausius savo krepšininkus, o šią madą 2004 metais pradėjo Michaelas Jordanas. LeBronas Jamesas kitą savaitę vyks jau dvyliktojo savo vizito šalyje.

Tačiau praleidus dieną su S.Curry ir jo „Under Armour“ organizuojamu turu tapo aišku, kad įžaidėjas su savo gerbėjais turi kur kas svarbesnį ryšį nei minėtieji „Nike“ atletai.

191 centimetro krepšininkas, kuris sveria 86 kilogramus, toli gražu neprimena superherojaus. Jis atrodo kaip paprastas žmogus, o ne kaip dievaitis, kuris atvyksta aplankyti šalį iš NBA. Yao Mingą ir L.Jamesą šalyje mėgsta, tačiau žmonėms sunku susitapatinti su tokiais sportininkais, jie neatrodo tokie savi.

„Žinau, kad mane čia mėgsta dėl to, kaip atrodau, – prisipažino S.Curry. – Tačiau to kontroliuoti negaliu. Taip buvau sukurtas, todėl ketinu žaisti savąjį žaidimą ir būti savimi.“

Savo geriausiais karjeros laikais Kinijoje K.Bryantas ir M.Jordanas sukurdavo puikius šou, tačiau ne kiekvienas gali įdėti į krepšį iš viršaus. Bet visi gali varytis kamuolį ir tobulinti driblingą. Būtent tai S.Curry ir darė su Guangdžou arenoje susirinkusiais vyrukais – atliko savo firminį driblingo pratimą.

„Jį daryti pradėjau tam, kad pasiruoščiau rungtynėms, – pasakojo įžaidėjas. – Ne dėl to, kad palinksminčiau žiūrovus. Kinijoje šį pratimą atlikti buvo sunkiau, nes visi tik ir laukia tavo pasirodymo. Jeigu susimausi, tai jie tai prisimins visą gyvenimą.“

Antroji dalis „paprastojo“ S.Curry žaidimo? Taiklūs metimai. Gerbėjai pašėlo po kiekvieno žaidėjo tritaškio ir neteko žado po jo penkių pataikytų metimų nuo aikštės vidurio.

„Tai neįtikėtina patirtis. Džiaugiuosi, kad šią savaitę atvykau į Kiniją, – teigė krepšininkas. – Galėjau pasidalinti savo aistra krepšiniui ir priartėti prie savo gerbėjų šioje šalyje.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai