Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2019 03 11

Su juokaujančiu Jonu Valančiūnu „Grizzlies“ įsibėgėja – trečia pergalė iš eilės

„Memphis Grizlies“ krepšininkai (28-40) jau seniai nebesvajoja apie atkrintamąsias varžybas, bet šiuo metu žaidžia geriausią krepšinį šį sezoną. Memfio komanda laimėjo trečią mačą iš eilės, kai namie 105:97 palaužė „Orlando Magic“ (31-37) ir apgadino šios ekipos šansus pratęsti sezoną.
„Memphis Grizzlies“ komanda, vedama M.Conley ir Jono Valančiūno, pranoko „Orlando Magic“. / „Scanpix“/AP nuotr.

Jonas Valančiūnas svariai prisidėjo, kad „Grizzlies“ pasiektų trečią pergalę iš eilės.

Jis pelnė 12 taškų, atkovojo 8 kamuolius blokavo net 4 metimus, o lietuviui būnant aikštėje Memfio komanda pelnė 15 taškų daugiau nei varžovai.

J.Valančiūnas žaidė 24 minutes, per kurias pataikė 4 dvitaškius iš 10, visas 4 baudas, prametė vieną tritaškį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 1 kamuolį perėmė, 1 sykį suklydo, 4 kartus prasižengė.

Lietuvis labiausiai pasireiškė blokuodamas metimus. Ypač įspūdingai jis užgesino Wesley Iwundu metimą iš po krepšio. Būtent apie tai lietuvis juokavo po mačo.

„Tai buvo išprovokuotas žaidimas – didelis lėtas vidurio puolėjas blokuoja metimą“, – šypsojosi J.Valančiūnas.

J.Valančiūnas buvo ketvirtas pagal rezultatyvumą tarp šeimininkų, kuriuos lemiamu metu patempė Mike'as Conley. Šis įžaidėjas įmetė 26 taškus, o 12 jų per paskutinės puspenktos minutės.

„Mes vis dar ieškome savo žaidimo, tad jis nebūna labai gražus, – sakė M.Conley. – Tačiau mes progresuojame.“

„Grizzlies“ aukštaūgiai – J.Valančiūnas ir Joakimas Noah turėjo vargo stabdydami „Magic“ vidurio puolėją Nikolą Vučevičių. Juodkalnietis pelnė 26 taškus ir sugriebė 10 kamuolių, tačiau Orlando krepšininkai prastai sužaidė rungtynių pabaigą – pirmavę 84:81, jie paleido pergalę iš rankų.

„Akivaizdu, kad užstrigome rungtynių pabaigoje, – sakė N.Vučevičius. – Sunku, kai ilgai negali pelnyti taškų.“

„Scanpix“/AP nuotr./Jonas Valančiūnas ir Nikola Vučevičius rungtynėse, kuriose „Memhis Grizzlies“ komanda pranoko „Orlando Magic“.

Dėl aštuntos vietos Rytuose kovojanti Orlando komanda pralaimėjo trečią kartą per keturis pastaruosius mačus, o tai išvedė trenerį Steve'ą Cliffordą iš kantrybės.

Per paskutinę rungtynių Memfyje minutę jis garsiai reiškė nepasitenkinimą teisėjais, gavo dvi technines pražangas ir buvo išvytas iš aikštės prieš finalinę sireną.

„Grizzlies“: Mike'as Conley 26, Avery Bradley 21, CJ Milesas 13, Jonas Valančiūnas 12;

„Magic“: Nikola Vučevičius 26, Terrence'as Rossas 15, Aaronas Gordonas 13.

„Scanpix“/AP nuotr./M.Conley ir N.Vučevičius mače, kuriame „Memhis Grizzlies“ komanda pranoko „Orlando Magic“.

Orlando krepšininkai Rytuose žengia devinti. Yra laimėję tiek pat, kaip ir aštuntą vietą užimantis Majamio klubas, bet pralaimėję dviem mačais daugiau.

Memfio komanda, prieš mėnesį atlikusi didžiuosius mainus, per kuriuos gavo J.Valančiūną, Vakaruose yra trylikta. Iki aštuntą vietą užimančios „Los Angeles Clippers“ trūksta net 10 pergalių.