„Šį sezoną buvau pavargęs gal kokį kartą“, – juokavo J.Valančiūnas, paklaustas apie savo žaidimo laiką.
Ko gero, tai buvo vienerios iš rungtynių su „Atlanta Hawks“ arba „Detroit Pistons“, kuriose ant parketo jis praleido 27 minutes. Tai ilgiausiai jo žaistos rungtynės naujajame NBA sezone.
Per šešis pirmuosius sezonus Toronte J.Valančiūnas tik šešerias rungtynes pradėjo ne starto penkete. Šiemet tokių susitikimų buvo jau 13.
Tačiau J.Valančiūnas neskaičiuoja minučių ir starto penketo rungtynių, nes jo skaičiai – puikūs.
Aikštėje praleisdamas vid. po 19,5 minutės, J.Valančiūnas pelno vid. 12,8 taško – tiek, kiek rinko geriausią savo sezoną NBA. Bet tą 2015-2016 m. sezoną jis žaisdavo vid. 6,5 minutės ilgiau.
Lietuvis dar atkovoja 7,5 kamuolio, atlieka 1,2 rezultatyvaus perdavimo ir blokuoja 0,9 metimo.
Krepšį jis atakuoja vid. 57,1 proc. tikslumu – taikliau 0,1 proc. dalies metė tik 2014-2015 m., bet tada nemesdavo tolimų metimų. Šį sezoną JV pataikė 33,3 proc. tritaškių, o tai atsiliepė bendram pataikymo procentui.
Jeigu skaičiuotume J.Valančiūno statistiką per 40 minučių vidurkį, tai būtų pats geriausias jo sezonas karjeroje pagal efektyvumą pelnytus taškus, atkovotus kamuolius, rezultatyvius perdavimus, taiklumą ir prisilietimus prie kamuolio.
Būtent šie, o ne kiti skaičiai svarbiausi Jono treneriui Nickui Nurse'ui.
„Jonas žaidžia puikiai. Mes daug kalbame, kaip aikštės išplėtimas padėjo Serge'ui Ibakai, tačiau manau, kad tai labai padeda ir JV“, – tikino N.Nurse'as.
Jis neskirsto savo vidurio puolėjų į starto penketo ar atsarginius centrus. Nors krepšinio pasaulis labai akcentuoja starto penketo žaidėjo statusą, N.Nurse'ui tai tik simbolinė reikšmė.
Svarbiausia, kad komanda laimi – su 18 pergalių ir 4 pralaimėjimais „Raptors“ šiuo metu yra geriausias NBA klubas.
Tai tik įrodo, kad N.Nurse'o sprendimas leisti J.Valančiūnui ir S.Ibakai žaisti atskirai tik pasiteisino.
„Jie abu žaidžia puikiai. Jie kaip WWE kovotojai. Būtų įdomu juos pamatyti WWE kovose su Gasoliais“, – juokavo N.Nurse'as.