Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2018 10 31

Sugėręs NBA žvaigždės alkūnę J.Valančiūnas sužaidė rezultatyviausią sezono mačą

NBA superžvaigždės Joelio Embiido trinktelėjimas alkūne į veidą pažadino J.Valančiūno žvėrį. Lietuvis surengė rezultatyviausias sezono rungtynes ir padėjo „Toronto Raptors“ palaužti kitą Rytų konferencijos galiūną „Philadelphia 76ers” 129:112 (35:26, 32:27, 38:33, 24:26).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Joelis Embiidas pirmojo kėlinio pabaigoje mosuodamas alkūnėmis bandė patekti arčiau krepšio, bet trinktelėjo tiesiai į veidą J.Valančiūnui.

Lietuvis buvo akivaizdžiai nepatenkintas, bet galiausiai priėmė vieno geriausių NBA centrų atsiprašymą.

„Raptors“ aukštaūgio kerštas buvo saldus.

Lyg pasiutęs J.Valančiūnas ėmė taranuoti „76ers“ krepšį. Centras paleido netvirtą tritaškį, bet taip pat maudė J.Embiidą savo klaidinančiais judesiais ir verpstėmis, pataikė metimą atšokus.

Taip dar iki pertraukos JV surinko 15 taškų ir padėjo „Raptors“ susikrauti solidžią persvarą 67:53.

Nuo suolo pakilęs 26-erių lietuvis iš viso žaidė nedaug – 17 minučių, bet per jas pasižymėjo 23 taškais (7/11 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, suklydo 3 ir prasižengė 4 kartus.

Rezultatyviau už J.Valančiūną Toronto ekipoje žaidė tik Kawhi Leonardas, kurio sąskaitoje 31 taškas. Kyle'as Lowry pridėjo 20 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų, Pascalis Siakamas – 15 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Kitoje aikštės pusėje siautėjo Joelis Embiidas, įmetęs 31 tašką ir atkovojęs 11 kamuolių.

Sykį su „76ers” centro jėga teko susipažinti ir pačiam J.Valančiūnui.

Robertas Covingtonas pridėjo 15, JJ Redickas – 11, o Benas Simmonsas klydo daugiau (11), nei atliko rezultatyvių perdavimų (10).

2018-2019 m. sezoną „Raptors“ pradėjo šešta namų pergale iš eilės – tai geriausias klubo rezultatas istorijoje.

Vienintelę nesėkmę Toronto komanda kol kas patyrė praėjusią naktį, kai nusileido „Milwaukee Bucks“. Tiesa, tada nežaidė K.Leonardas, kuris tąkart buvo tausojamas.

Visose šešeriose žaistose šio sezono rungtynėse K.Leonardas pelnė bent po 20 taškų.

Po pergalingų rungtynių su „76ers“ K.Leonardas su žurnalistais nebendravo – dirbo treniruoklių salėje.

„Kai kalbame apie Kawhi, toks jo žaidimo lygis manęs nestebina“, – teigė „76ers“ treneris Brettas Brownas.

Būtent K.Leonardas savo tolimu metimu ir perimtu kamuoliu pristabdė „76ers“ šturmą Toronte, kai svečiai 26 taškų skirtumą sukarpė vos iki 6 (111:117) likus žaisti pusketvirtos minutės.

Vis dėlto „76ers“ neišvengė jau 12 iš eilės pralaimėjimo „Raptors“ žaidžiant Toronte.

„Raptors“ pradėjo sezoną kaip viena geriausių NBA komandų. J.Valančiūno klubo sąskaitoje – 7 pergalės, 1 pralaimėjimas ir antroji vieta Rytuose.

Konferencijoje aukščiau žengia tik per 7 susitikimus dar nepralaimėję „Milwaukee Bucks“. Bendroje NBA įskaitoje „Raptors“ dar lygiuojasi tik su „Golden State Warriors“ (7-1).

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?