Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2019 01 29

Sunki D.Sabonio naktis: įsiutęs varžovas, žvaigždės šūksniai ir efektingos čempionų pamokos

Tai buvo vakaras, kurį Domantas Sabonis norės greitai užmiršti. „Indiana Pacers“ ekipa namuose nepasipriešino NBA čempionams „Golden State Warriors“ 100:132.
Domantas Sabonis ir DeMarcusas Cousinsas
Domantas Sabonis ir DeMarcusas Cousinsas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

22-ejų lietuviui nepavyko sužibėti prieš geriausią NBA ekipą.

Maža to, D.Sabonis įsivėlė į keletą nemalonių incidentų.

Pirmiausia, antrojo kėlinio viduryje, po bandymo susikurti erdvės metimui iš po krepšio, aukštaūgis sulaukė priešininko trinktelėjimo per krūtinę.

„Warriors“ aukštaūgis Jordanas Bellas piktai sureagavo į D.Sabonio agresyvų judesį alkūne ir trinktelėjo varžovui situacijoje po švilpuko.

Amerikietis buvo nubaustas technine pražanga. Pasipiktinęs priešininko elgesiu, D.Sabonis norėjo pasiaiškinti su J.Bellu, bet didesnių neramumų buvo išvengta.

Prieš tai D.Sabonį piktai nužvelgė „Warriors“ snaiperis Klay'us Thompsonas. Antrojo kėlinio pradžioje jis galingu dėjimu nuginklavo D.Sabonio gynybą.

Internautams įsiminė ne kiek pats dėjimas, o juokinga Stepheno Curry reakcija.

Švęsdamas komandos draugo efektingą epizodą, „Warriors“ lyderis parkrito ant parketo.

D.Saboniui buvo nelengva visą vakarą, nes jam teko galynėtis su NBA žvaigžde DeMarcusu Cousinsu.

Kai lietuvis pabandė įveikti amerikiečio gynybą ir atsitrenkė į ją kaip į sieną, D.Cousinsas šaukė komandos draugams ant suolo: „Jis manęs nepajudins!“

Neišjudino visą vakarą. Per 20 minučių D.Sabonis pasižymėjo tik 6 taškais (3/8 dvit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, suklydo 2 ir prasižengė 5 kartus.

Tuo tarpu D.Cousinsas sužaidė rezultatyviausią sezono mačą ir per 25 minutes suvertė 22 taškus.

Beje, pirmojo kėlinio viduryje D.Cousinsas po pavojingos varžovo pražangos gąsdinančiai krito ant parketo, bet traumos išvengė.

Tai tik penktasis po sunkios traumos į aikštę grįžusio centro mačas su „Warriors“ marškinėliais.

„Pacers“ vyrukai negalėjo sulaikyti „Warriors“ nuo 11 pergalės iš eilės.

Svečiai įkaito dar rungtynių pradžioje, kai laimėjo pirmąjį ketvirtį net 40:22.

Daug prie to prisidėjo Stephenas Curry, kuris vien pirmoje rungtynių pusėje pelnė net 23 iš 26 savo taškų.

„Mes vis dar nežaidžiame tobulo krepšinio, – po mačo teigė S.Curry. – Bet svarbiausia, kad žaidžiame vis stabiliau. Mums dar reikia išsigryninti rotacijas ir kitus dalykus, bet mes dar nežaidžiame tobulai.“

Tokie pareiškimai gąsdina, nes dar iki pertraukos S.Curry sumetė net šešis tolimus metimus, įskaitant gniuždantį tritaškį su antrojo kėlinio sirena.

Taip efektingai „Warriors“ užbaigė penkerių iš eilės išvykos rungtynių seriją, nors rungtyniavo prieš geriausiai besiginančią NBA ekipą ir be Draymondo Greeno.

„Prieš rungtynes buvo kiek neramu, nes visi labai norėjo grįžti namo, – neslėpė „Warriors“ treneris Steve'as Kerras. – Bet užbaigėme tinkamai. Pastarąjį mėnesį mes buvome susitelkę labiau nei bet kada anksčiau šį sezoną.“

„Warriors“ pirmą kartą laimėjo visas penkerias išvykos rungtynes paeiliui nuo 2014-ųjų.

„Pacers“ negalėjo pasipriešinti čempionams, žaisdami be sunkią traumą iki sezono pabaigos patyrusio lyderio Victoro Oladipo ir nugarą susižeidusio jo dublerio Tyreke'o Evanso.

Šeimininkai po fatališko starto daugiau nebepriartėjo arčiau nei 16 taškų skirtumu, o 40 taškų per pirmąjį ketvirtį šį sezoną dar nebuvo praleidę.

Tai buvo antras iš eilės „Pacers“ pralaimėjimas, sezoną griaunančią traumą patyrus V.Oladipo.

Prieš rungtynes „Pacers“ arenos vaizdo kube buvo parodyta vaizdo žinutė, kuriame V.Oladipo dėkojo sirgaliams už palaikymą ir drąsino komandos draugus išgyventi jo netektį.

Savo vietose tribūnose prieš rungtynes sirgaliai ant kėdžių rado marškinėlius su užrašu „kartu už Vicą“.

Nugalėtojams S.Curry pelnė 26, D.Cousinsas – 22, K.Thompsonas ir Kevinas Durantas – po 16 taškų.

„Pacers“ gretose Mylesas Turneris surinko 16, Bojanas Bogdanovičius – 15, Darrenas Collisonas – 13 taškų.

Su 32 pergalėmis ir 17 pralaimėjimų „Pacers“ Rytuose žygiuoja trečioje vietoje.

„Warriors“ su 36 ir 14 Vakaruose yra pirmi.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?