2019 04 28

Supančiotas „76ers“ lyderis ir nesulaikomas K.Leonardas – „Raptors“ pergale pradėjo Rytų pusfinalį

Kawhi Leonardas sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes NBA atkrintamosiose, o „Toronto Raptors“ pergale pradėjo NBA Rytų konferencijos pusfinalio seriją su „Philadelpia 76ers“. „Raptors“ namuose laimėjo 108:95 (39:31, 22:21, 31:29, 16:14).
Kawhi Leonardas
Kawhi Leonardas / „Scanpix“ nuotr.

K.Leonardas pelnė 45 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Pascalis Siakamas surinko 29 taškus.

K.Leonardas taip pakartojo asmeninį rezultatyvumo lygoje rekordą – 45 taškus sausį jis buvo įmetęs ir į „Utah Jazz“ krepšį.

Jis labiausiai prisidėjo prie to, jog „76ers“ Toronte pralaimėtų jau 14-ą kartą iš eilės. Per paskutines 25 tarpusavio rungtynes Filadelfijos klubas šventė tik 3 pergales.

Kita vertus, „Raptors“ tik trečią kartą istorijoje laimėjo pirmąsias atkrintamųjų serijos rungtynes (3-14).

„Raptors“ kontroliavo žaidimą nuo pat pradžių (28:15), o dar patogesnėje situacijoje atsidūrė po Kyle'o Lowry trečiajame kėlinyje inicijuoto spurto 13:0 (81:64).

Įdomu tai, kad „Raptors“ atsarginiai žaidėjai pirmuosius taškus pelnė tik baigiantis trečiajam kėliniui, kai kamuolį į krepšį pasiuntė Serge'as Ibaka.

„76ers“ lyderis Joelis Embiidas pirmoje mačo pusėje pataikė tik 4 metimus iš 13-ikos, o mačą baigė pataikęs 5 metimus iš 18-ikos. Po 27,5 taško sezone rinkęs J.Embiidas Toronte pelnė tik 16.

Didžiąja dalimi tai Marco Gasolio nuopelnas.

„Scanpix“ nuotr./Marcas Gasolis ir Joelis Embiidas

Ispanas, kuris į Torontą atvyko vietoj Jono Valančiūno, jau pirmajame atkrintamųjų etape visiškai sukaustė „Orlando Magic“ lyderio Nikola Vučevičiaus žaidimą, leisdamas šiam juodkalniečiui atakuoti tik 36,8 proc. taiklumu ir rinkti tik po 11,2 taško (sezono vidurkis 20,8).

„Raptors“: Kawhi Leonardas 45, Pascalis Siakamas 29, Kyle'as Lowry 9.

„76ers“: JJ Redickas 17, Joelis Embiidas 16, Tobiasas Harrisas ir Benas Simmonsas po 14.