2015 12 06

Sutiktas plojimais: Donatas Motiejūnas pagaliau išbėgo į aikštę!

Donatas Motiejūnas grįžo į aikštę! 8 mėnesius ir 10 dienų dėl nugaros traumos nerungtyniavęs 25-erių lietuvis pasirodė rungtynėse su „Sacramento Kings“. Plojimais savų sirgalių sutiktas D.Motiejūnas drąsiai atakavo krepšį, o „Houston Rockets“ šventė pergalę 120:113 (29:16, 23:34, 32:35, 36:28).
DeMarcusas Cousinsas ir Donatas Motiejūnas
DeMarcusas Cousinsas ir Donatas Motiejūnas / „Scanpix“ nuotr.

D.Motiejūnas pasirodė aikštėje pirmojo kėlinio viduryje, kai „Rockets“ pirmavo 15:12.

Kai tik D.Motiejūnas pakilo nuo suolo, arenoje pasigirdo šiltos ovacijos, o socialiniuose tinkluose pasipylė džiaugsmingos „Rockets“ gerbėjų žinutės.

Per pirmąją varžovų ataką jis išprovokavo DeMarcuso Cousinso pražangą puolime. Nukritęs ant žemės D.Motiejūnas netgi pametė batą.

Kitoje aikštės pusėje lietuvis turėjo puikią progą pasižymėti, bet prametė iš po krepšio.

Dar pirmojo kėlinio pabaigoje jį pakeitė Dwightas Howardas. Antrojo kėlinio pabaigoje D.Motiejūnas sužaidė dar trejetą minučių, bet taškais nepasižymėjo.

Per trumpą atkarpėlę D.Motiejūnas švystelėjo netaiklų tolimą metimą, nepataikė „alley-oop'o“. Po poros netaiklių lietuvio metimų „Kings“ surengė du greitus rezultatyvius išpuolius. Aikštėje aukštaūgis po pertraukos nebepasirodė.

Per 6 minutes D.Motiejūnas taškų nepelnė (0/3 dvit., 0/1 trit.), atkovojo kamuolį, suklydo 2 ir prasižengė 1 kartą.

Vaizdo jis labai negadino: puolėjo +/ – rodiklis buvo +3.

Rungtynių komentatoriaus teigimu, D.Motiejūno sugrįžimas į aikštę bus kaip pirmieji kūdikio žingsniai, todėl „Rockets“ sirgaliai turės būti labai kantrūs.

Komandos treneris J.B.Bickerstaffas minėjo, kad „Rockets“ laiko treniruotėms neturi, todėl D-Mo po truputį į žaidimą įsilies jau rungtyniaudamas.

Beje, D.Motiejūnas į aikštę grįžo dar neturėdamas žaidimo penkiese prieš penkis praktikos.

„Rockets“ (10/11): Jamesas Hardenas 31 (9 rez. perd.), Dwightas Howardas 22 (18 atk. kam.), Terrence'as Jonesas 16, Patrickas Beverley 14, Trevoras Ariza 12.

„Kings” (7/14): Benas McLemore'as 19 (9 atk. kam.), Darrenas Collisonas 18, Rudy Gay ir Omri Casspi po 15, DeMarcusas Cousinsas 14 (9 atk. kam.).