2016 11 19

„Thunder“ lyderio trigubas dublis ir Domanto Sabonio blokų rekordas

Domantas Sabonis nebuvo lemiamas veiksnys „Oklahoma City Thunder“ (8-5) rungtynėse su „Brooklyn Nets“ (4-8), tačiau lietuvis vis tiek pasižymėjo. Du blokai per mačą yra naujas jaunojo lietuvio rekordas NBA. „Thunder“ pasiekė pergalę 124:105 (34:40, 30:21, 32:21, 28:23), o Russellas Westbrookas pasižymėjo trigubu dubliu. Lietuvis pelnė 6 taškus.
Trevoras Bookeris ir Domantas Sabonis
Trevoras Bookeris ir Domantas Sabonis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Startiniame penkete žaidęs D.Sabonis pirmajame ketvirtyje pasižymėjo bloku, perimtu kamuoliu ir taikliu dvitaškiu, tačiau kito įkrentančio metimo jam teko laukti beveik iki mačo pabaigos.

Lietuviui nekrito tritaškiai (0/3), tačiau jų ir nereikėjo, nes tai buvo Russello Westbrooko diena.

„Thunder“ lyderis išmetė tik vieną tritaškį, tačiau siautėjo „Nets“ baudos aikštelėje, nors svečiai Oklahomoje ypač akcentavo gynybą ten. R.Westbrookas pataikė net 13 dvitaškių iš 20-ies ir surinko ketvirtą trigubą dublį šį sezoną. Tai jis pasiekė dar trečiojo ketvirčio viduryje.

Šį kartą D.Sabonį aikštėje puikiai keitė prancūzas Joffrey Lauvergne'as, pelnęs 13 taškų – tai jo rezultatyviausios sezono rungtynės. Dviženklį taškų skaičių „Thunder“ ekipoje surinko net šeši žaidėjai.

Vis dėlto „Thunder“ treneris Billy Donovanas pasitikėjo D.Saboniu, leisdamas jam žaisti paskutines aštuonias rungtynių minutes. Jam grįžus į aikštę nugalėtojas dar aiškus nebuvo (101:89), o per paskutines minutes lietuvis pataikė du dvitaškius ir sugriebė du kamuolius.

Iš viso lietuvis žaidė 26 minutes, pelnė 6 taškus (3/6 dvit., 0/3 trit.), atkovojo tris kamuolius, vieną perėmė, blokavo du metimus, dukart suklydo ir tris kartus prasižengė.

Iki šį rungtynių D.Sabonis buvo atlikęs iš viso tris blokus.

„Thunder“: R.Westbrookas 30 (11 atk. kam., 13 rez. perd.), V.Oladipo 26 (11/17 metim.), S.Adamsas 15, J.Louvergne'as ir E.Kanteris po 13, A.Abrinesas 10.

„Nets“: B.Lopezas 22, R.Hollisas-Jeffersonas ir B.Bogdanovičius po 13, A.Bennettas 12, J.Hamiltonas 10.