2022 05 09

Tritaškių liūtimi „saules“ užgesinę „Mavs“ išlygino serijos rezultatą

Dviem pralaimėjimais NBA Vakarų konferencijos pusfinalio seriją pradėję „Dallas Mavericks“ krepšininkai sugrąžino intrigą kovoje prieš lygos lyderius. Įspūdingai iš toli pataikę Teksaso žaidėjai namuose 111:101 (37:25, 31:31, 19:22, 24:23) nugalėjo „Phoenix Suns“ ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 2-2.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

„Mavericks“ savo pergalę nugrindė taikliais tritaškiais.

Vien pirmajame kėlinyje jų Dalasas pataikė net aštuonis, o antrajame ketvirtyje liepsnoti ėmė latvis Davis Bertanis, iš viso per kiek daugiau nei penkias minutes pataikęs visus 4 mestus tolimus metimus.

Po dviejų kėlinių „Mavs“ buvo pataikę net 14 tritaškių, o vienu metu pirmavo 46:29. Įpusėjus rungtynėms šeimininkų persvara siekė 12 taškų – 68:56.

Po ilgosios pertraukos „Mavericks“ tolišaudė artilerija buvo kiek apraminta, o per kovinį atstumą besilaikiusios „saulės“ ketino smogti, kai ketvirtajame kėlinyje skirtumas aptirpo iki 6 taškų (83:89), bet tada įspūdingai rungtyniavęs Dorianas Finney-Smithas smeigė du iš eilės tritaškius, o 8:0 spurtavę „Mavericks“ atitrūko 97:83 ir pergalės iš savo rankų jau nebepaleido.

Iš viso Dalaso žaidėjai pataikė net 20 tritaškių iš 44 ir pakartojo klubo rekordą atkrintamosiose, kurį „Mavs“ pasiekė dar 2011 metais.

Svariausiai prie to prisidėjo net 8 tolimus metimus iš 12 pataikęs D.Finney-Smithas.

Įdomu tai, kad rekordą pakartoti „Mavericks“ sugebėjo ir praktiškai be Lukos Dončičiaus indėlio, nes slovėnui įkrito vos 1 metimas iš 10. Vis dėlto kitais būdais taškus rinkęs gynėjas sugebėjo būti rezultatyviausiu komandos žaidėju su 26 taškais.

Savo ruožtu „Suns“, kurie užtikrintai laimėjo NBA reguliarųjį sezoną, šį kartą nesulaukė solidaus Chriso Paulo pasirodymo.

Veteraną įžaidėją visas rungtynes kamavo pražangų problemos – jau trečiojo ketvirčio pradžioje jis užsidirbo penktąją nuobaudą ir ilgam sėdo ant suolo, bet pakilęs nuo suolo lemiamame ketvirtyje greitai buvo nubaustas šešta pražanga ir savo pasirodymą baigė.

Iš viso sužaidęs vos 23 minutes Ch.Paulas pelnė 5 taškus (1/3 dvit., 1/1 trit.) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Suns“ neišgelbėjo ir puikus Devino Bookerio žaidimas – gynėjas įmetė 35 taškus (7/16 dvit., 3/6 trit., 12/13 baud.) ir išdalino 7 rezultatyvius perdavimus.

Penktosios serijos rungtynės naktį iš antradienio į trečiadienį vėl bus žaidžiamos Finikse.

„Mavericks“: Luka Dončičius 26 (8/15 dvit., 1/10 trit., 7 atk. kam., 11 rez. perd.), Dorianas Finney-Smithas 24 (8/12 trit., 8 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 18, Davis Bertanis 12 (4/6 trit.), Maxi Kleberis 11 (7 atk. kam.), Spenceris Dinwiddie 10.

„Suns“: Devinas Bookeris 35 (10/22 metimai, 7 rez. perd.), Jae Crowderis 15 (6 atk. kam.), Deandre Aytonas 14 (11 atk. kam.), Cameronas Johnsonas 11.