2022 03 01

Ukrainos spalvomis plaukus nusidažęs amerikietis sužaidė kosmines rungtynes

Keturi tritaškiai iš keturių, fantastiškas dėjimas per gerokai aukštesnį žmogų ir beprotiškas metimas per 0,4 sekundės – „Memphis Grizzlies“ lyderis Ja Morantas sužaidė gyvenimo rungtynes NBA lygoje.
Ja Morantas
Ja Morantas / „Scanpix“/AP nuotr.

22-ejų amerikietis, savo šukuoseną papuošęs mėlynos ir geltonos spalvos sruogelėmis, pelnė net 52 taškus (18/26 dvit., 4/4 trit., 4/7 baud.) ir sugriebė 7 kamuolius.

J.Morantas tapo pirmuoju „Grizzlies“ krepšininku istorijoje, per vienerias rungtynes pelniusiu pusę šimto taškų. Iki šiol jo taškų rekordas buvo 46.

Beveik neprametęs amerikietis taškus rinko įvairiausiais būdais – prieš pat didžiąją pertrauką spėjo pataikyti ir beprotišką dvitaškį, kai žaisti buvo likusios vos 0,4 sekundės.

Tačiau įspūdingiausią epizodą „Grizzlies“ įžaidėjas sukūrė kelios minutės prieš tai. Šoklusis 191 cm amerikietis fantastiškai sugrūdo kamuolį iš viršaus per „San Antonio Spurs“ vidurio puolėjo Jakobo Poeltlo rankas. Austras už J.Morantą yra aukštesnis net 22 centimetrais.

„Jis – nuostabus žaidėjas, – varžovų lyderį gynė net ir pralaimėjusios komandos treneris Greggas Popovičius. – Visi sako, kad jis neįtikėtinai atletiškas, apdovanotas gamtos. Tačiau ne tik tai. Jis priima puikius sprendimus. Kai tai sujungi su jo atletiškumu – gauni ypatingą vaikį.“

Karjeros rungtynes sužaidusio J.Moranto vedama „Memphis Grizzlies“ (43-20) ekipa namie susitvarkė su „Spurs“ (24-38) rezultatu 118:105 (42:34, 26:24, 28:27, 22:20).

„Grizzlies“: Ja Morantas 52 (18/26 dvit., 4/4 trit., 7 atk. kam.), De‘Anthony Meltonas 15, Tyusas Jonesas 13, Kyle‘as Andersonas 9 (9 atk. kam.), Desmondas Bane‘as ir Brandonas Clarke‘as – po 8.

„Spurs“: Lonnie Walkeris 22, Dejounte Murray 21 (8 rez. perd.), Jakobas Poeltlas 16 (10 atk. kam.), Dougas McDermottas 14, Keldonas Johnsonas (1/7 trit., 8 atk. kam.) ir Devinas Vassellas – po 10.