Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2018 11 17

Už Atlanto – dvigubas D.Sabonio dublis ir apmaudi J.Valančiūno nesėkmė

NBA lietuviams penktadienio vakaras baigėsi skirtingai: dvigubą dublį surinkęs Domantas Sabonis su „Indiana Pacers“ klubu šventė pergalę, o kukliau pasirodęs Jonas Valančiūnas patyrė pralaimėjimą.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Boston Celtics

„Pacers“ (9-6) namuose 99:91 (18:27, 32:16, 22:24, 27:24) palaužė „Miami Heat“ (6-9).

D.Sabonis, kaip įprasta, kilo nuo suolo ir per 25 minutes pelnė 15 taškų (7/10 dvit., 1/1 baud. met.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Lietuviui būnant aikštėje, „Pacers“ pelnė 21 tašku daugiau nei varžovai. Tai – didžiausias rodiklis komandoje, o tokį patį skaičių savo grafoje įsirašė ir Tyreke'as Evansas su Dougu McDermottu.

Antrajame kėlinyje Indianapolio ekipa spurtavo net 16:0 ir taip panaikino viską, ką „Heat“ komanda buvo susikrovusi per pirmąjį kėlinį.

Kai iki antrojo ketvirčio pabaigos buvo likusios 7:24 min. D.Sabonis išvedė „Pacers“ į priekį 34:32. Nuo šios akimirkos Majamio komanda nebuvo pirmaujančios vaidmenyje.

Įdomu tai, kad reguliariajame sezone iš paskutinių 13 šių komandų susitikimų Indianapolyje, net 12 laimėjo „Pacers“.

„Pacers“: T.Evansas 23 (10 atk. kam.), B.Bogdanovičius 16, D.Sabonis 15 (12 atk. kam.), M.Turneris ir C.Josephas po 12.

„Heat“: J.Richardsonas 28, H.Whiteside'as 12 (17 atk. kam.), R.McGruderis 11.

„Boston Celtics“ (9-6) namuose tik per pratęsimą 123:116 (30:27, 24:25, 24:30, 29:25, 16:9) palaužė „Toronto Raptors“ su Jonu Valančiūnu.

Nuo suolo kilęs lietuvis per 19 minučių pelnė 11 taškų (5/8 dvit., 1/1 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, 2 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė.

Nugalėtojus į pergalę tempė net 43 taškus taškus suvertęs ir 11 rezultatyvių perdavimų išdalinęs Kyrie Irvingas.

Beje, K.Irvingas arba pats pelnė, arba atliko perdavimą visiems „Celtics“ taškams per pratęsimą.

„Žmogau, jis šiandien pataikė tokių metimų, kad liko tik stebėtis. Pastebi, kad pats imi darytis gerbėjas. Kai jis įeina į tą režimą, visa arena žino, kas laukia. Žinojo ir „Raptors“. Jie tiesiog negalėjo jo sustabdyti“, – kalbėjo Gordonas Haywardas.

„Celtics“: K.Irvingas 43 (11 rez. perd.), J.Tatumas 21 (7 rez. perd.), G.Haywardas 15, A.Horfordas (9 atk. kam.) ir M.Morrisas po 11.

„Raptors“: K.Leonardas 31 (15 atk. kam.), S.Ibaka 21, P.Siakam 16 (9 atk. kam.), K.Lowry 14 (7 rez. perd.), J.Valančiūnas (5 atk. kam.) ir D.Greenas po 11.