2023 04 05

Užbaigė MVP diskusiją? J.Embiidas grandų akistatoje supurtė pusšimtį taškų

Į pirmąjį karjeros MVP apdovanojimą pretenduojantis Joelis Embiidas surengė pasakišką pasirodymą Rytų konferencijos grandų akistatoje. Kamerūniečio vedamas „Philadelphia 76ers“ (52-27) klubas namuose 103:101 (28:22, 25:24, 19:21, 31:34) nugalėjo „Boston Celtics“ (54-25) krepšininkus.

J.Embiidas buvo nesustabdomas Filadelfijos gretose. Vidurio puolėjas per beveik 39 minutes pelnė net 52 taškus (20/24 dvit., 0/1 trit., 12/13 baud.), atkovojo 13 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Jam esant aikštėje, „Sixers“ oponentus pranoko 17 taškų skirtumu.

„MVP lenktynės baigtos“, – po mačo skambiai pareiškė „76ers“ vyriausiasis treneris Docas Riversas.

Įdomu tai, kad pagrindinis J.Embiido oponentas Nikola Jokičius pelnė tik 14 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, o jo „Denver Nuggets“ svečiuose neturėjo šansų prieš „Houston Rockets“ krepšininkus (103:124), tad šitoks J.Embiido pasirodymas išties gali suteikti pagreitį jo MVP kampanijai.

„Jie turbūt teisūs, – apie trenerio ir komandos draugų žodžius apie jam priklausantį naudingiausio žaidėjo prizą juokdamasis sakė J.Embiidas. – Bet mūsų mintyse – didesni tikslai.“

Kamerūnietis trečią kartą šį sezoną pelnė daugiau negu 50 taškų ir tapo tik trečiu tą padariusiu centru po Wilto Chamberlaino ir Kareemo Abdul-Jabbaro. Anksčiau jis buvo įmetęs 59 taškus į „Utah Jazz“ krepšį ir 53 taškus „Charlotte Hornets“ ekipai.

Bet praėjusios nakties pasirodymas, ko gero, turėtų būti laikomas įspūdingiausiu. Filadelfijos ekipa iki šiol šį sezoną dar nebuvo įveikusi „Celtics“ ir iki šių rungtynių atsiliko nuo varžovų iš Bostono trimis pergalėmis turnyrinėje lentelėje. Labai realu, kad šios komandos susidurs Rytų konferencijos pusfinalyje, jei tik įveiks pirmuosius savo oponentus atkrintamosiose varžybose.

Dramatiškose rungtynėse Filadelfijoje esminiu faktoriumi tapo „76ers“ puolėjas PJ Tuckeris, šovęs tris tritaškius ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir sukūręs savo komandai 6 taškų pranašumą (101:95) likus mažiau nei minutei.

„Celtics“ gavo šansą, kai Derrickas White'as likus 2 sekundėms įmetė tritaškį ir sušvelnino skirtumą iki 101:103, o J.Embiidas užsidirbo pražangą puolime, bet Jaysono Tatumo metimas aidint sirenai buvo netikslus ir šeimininkai šventė pergalę.

Likus trims susitikimams reguliariajame sezone „76ers“ vis dar turi teorines viltis aplenkti „Celtics“ lentelėje, bet jiems reikia laimėti visus tris mačus ir sulaukti trijų Bostono klubo pralaimėjimų.

„76ers“: Joelis Embiidas 52 (20/24 dvit., 12/13 baud., 13 atk. kam., 6 rez. perd.), Jamesas Hardenas 20 (4/9 trit., 10 rez. perd.), PJ Tuckeris 11 (3/3 trit.).

„Celtics“: Derrickas White'as 26 (4/10 trit., 7 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 19 (7/20 metimai, 6 rez. perd.), Malcolmas Brogdonas 18, Marcusas Smartas 17, Alas Horfordas 11 (8 atk. kam., 6 rez. perd.).