2020 01 30

V.Oladipo sugrįžimo rungtynėse – universalus D.Sabonis ir išvargta „Pacers“ pergalė

Daugiau nei metus dėl traumos nerungtyniavęs Victoras Oladipo pagaliau grįžo į aikštę, o „Indiana Pacers“ (31-17) su juo ir Domantu Saboniu pasiekė nelengvą pergalę. Indianapolio ekipa namuose po pratęsimo 115:106 (25:24, 30:27, 25:29, 20:20, 15:6) nugalėjo „Chicago Bulls“ (19-31).
Victoras Oladipo
Victoras Oladipo / „Scanpix“ nuotr.

Praėjusių metų sausio 24-osios rungtynėse keturgalvio raumens plyšimą patyręs V.Oladipo dėl šios traumos nežaidė ilgiau nei metus, bet galiausiai sugrįžęs ant parketo sieks įgauti formą prieš balandį prasidėsiančias atkrintamąsias varžybas.

Pirmajame mače po grįžimo V.Oladipo kilo nuo suolo ir per 21 minutę pelnė 9 taškus (1/1 dvit., 1/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Vienintelį tritaškį jis pataikė tada, kai komandai labiausiai reikėjo.

Ketvirtajame kėlinyje, likus mažiau nei trims minutėms, „Pacers“ atsiliko 93:100, bet du dvitaškius pataikė po smegenų sutrenkimo ir dviejų praleistų rungtynių ant parketo grįžęs Malcolmas Brogdonas, o šeimininkai jau atsiliko tik 97:100.

Tada komandos beveik dvi minutes nepelnė taškų, o iniciatyvos lemiamoje atakoje ėmėsi V.Oladipo.

Jis pataikė tolimą tritaškį likus žaisti 9 sek. ir išplėšė savo komandai pratęsimą, kuriame „Pacers“ jau susitvarkė su „bulių“ pasipriešinimu.

V.Oladipo komandos draugas D.Sabonis, siekiantis patekimo į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes, sužaidė paskutinį mačą prieš paskelbiant, kas rungtyniaus vasario 16-ąją Čikagoje vyksiančiame renginyje.

Paskutinis bandymas sužavėti Rytų konferencijos atsarginius krepšininkus rinksiančius trenerius lietuviui visai pavyko – jis per 38 minutes sumetė 15 taškų (5/11 dvit., 0/1 trit., 5/8 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir keturiskart prasižengė.

Jam esant aikštėje „Pacers“ varžovus pranoko 16 taškų skirtumu, o tai buvo geriausias rezultatas Indianos komandoje.

„Pacers“ po šio laimėjimo pavijo „Philadelphia 76ers“ krepšininkus ir su jais dalijasi 5-6 Rytų konferencijos vietas.

„Pacers“: T.J.Warrenas 25 (10/15 metimai), Domantas Sabonis (11 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Malcolmas Brogdonas (8 atk. kam., 9 rez. perd.) po 15, Justinas Holiday 13, Jeremy Lambas ir Goga Bitadzė po 10, Victoras Oladipo 9.

„Bulls“: Chandleris Hutchisonas 21 (10/11 dvit.), Zachas LaVine'as 20 (1/11 trit., 9 rez. perd.), Thaddeusas Youngas 16, Cristiano Felicio 11 (8 atk. kam.).

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?