Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2018 11 06

Vėl tritaškį įmetęs J.Valančiūnas padėjo sudaužyti į šipulius „Jazz“ gynybą

Jonas Valančiūnas akimirką pagalvojo, nesulaukė Rudy Gobert'o pagarbos ir paleido tolimą metimą. Kartu su komandos draugais jis daužė į šipulius vienos geriausiai besiginančių NBA ekipų „Utah Jazz“ gynybą. „Toronto Raptors“ net ir be Kawhi Leonardo toliau galingai šuoliuoja NBA sezono pradžioje ir neišklysta iš pergalių kelio 124:111 (30:31, 35:23, 19:18, 30:39).
Jonas Valančiūnas ir Rudy Gobertas
Jonas Valančiūnas ir Rudy Gobertas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prieš tą tolimą metimą J.Valančiūnas smaginosi su „Vivint Smart Home“ arenos lanku.

Nors žaidė prieš geriausiai besiginantį NBA sezono žaidėją Rudy Gobert'ą, dar pirmajame kėlinyje lietuvis įmetė 7 iš 11 visų savo taškų.

Taip jis bandė pateisinti trenerio Nicko Nurse'o pasitikėjimą. Nors praėjusį vakarą Serge'as Ibaka Los Andžele pasiekė karjeros rekordą (34 tšk.), strategas nusprendė pradėti mačą su JV starto penkete.

J.Valančiūnas buvo rezultatyvus, bet nebūtinai tai buvo efektyvu visai komandai.

Su centru aikštėje „Raptors“ turėjo vytis priešininkus, bet grįžus prie penketo su S.Ibaka, svarstyklės ėmė staigiai verstis į Toronto komandos pusę.

Po pertraukos dviem baudų metimais J.Valančiūnas įtvirtino „Raptors“ persvarą 77:57, kai Toronto komanda trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 12:3.

„Raptors“ vėl labai tiksliai atakavo krepšį.

Nors žaidė jau 5 rungtynes per 8 pastarąsias dienas, Toronto krepšininkai neatrodė išsikvėpę ir skrajojo po aikštę – pataikė 57,6 proc. metimų (49/86).

Nesulaikomai puolime vėl rungtyniavo Serge'as Ibaka. 15 metimų iš 17 į „Los Angeles Lakers“ krepšį įmetęs vidurio puolėjas „Jazz“ gynybai atseikėjo visus 8 tikslius metimus iš žaidimo ir surinko 17 taškų.

Tačiau prie pergalės smarkiai prisidėjo ir gynyba. Lūžio metu antrajame ir trečiajame kėlinyje, „Raptors“ laimėjo atkarpą 64:41.

J.Valančiūnas žaidė 22 minutes, per kurias surinko 11 taškų (3/8 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 2 metimus, suklydo ir prasižengė po 1 kartą.

Jam būnant aikštėje, „Raptors“ įmetė 7 taškais daugiau nei priešininkai.

J.Valančiūnas pataikė 5 tolimą metimą šį sezoną – jo taiklumas siekia 33,3 proc.

Solt Leik Sityje „Raptors“ vertėsi be savo superžvaigždės Kawhi Leonardo, kuris vėl buvo tausojamas dėl mikrotraumos. „Jazz“ irgi neturėjo geriausio savo žaidėjo – dėl čiurnos traumos nežaidė Donovanas Mitchellas.

Įdomu, kad „Jazz“ klubas šį sezoną nelaimėjo nė vieno namų mačo – patyrė jau ketvirtą nesėkmę prie savų sirgalių ir NBA kol kas turi tik 4 pergales ir 6 nesėkmes.

Su 10 pergalių ir 1 pralaimėjimu „Raptors“ šiuo metu pirmauja NBA.

„Raptors“: F.VanVleetas, OG Anunoby, K.Lowry (11 perd.) ir S.Ibaka (8/8 met.) po 17, P.Siakamas 16, J.Valančiūnas 11.

„Jazz“: A.Burksas 22, R.Gobert'as 14 (12 kam.), J.Crowderis 12, D.Favorsas ir R.O'Neale'as po 11.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?