2019 12 29

„Warriors“ užatakuota: Lukos Dončičiaus vedamas Dalaso klubas pasiekė tritaškių rekordą

Luka Doničius užfiksavo devintą trigubą dublį šį NBA sezoną, nors net nežaidė ketvirtajame kėlinyje per rungtynes su „Golden State Warriors“.

L.Doničius pelnė 31 tašką, atliko 15 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 12 kartų kamuolį, o tam jam prireikė vos 30 minučių šeštadienį.

Slovėno vedama „Dallas Mavericks“ (21-10) anksti pasirūpino pergale 141:121 namie laimėtose rungtynėse prieš „Warriors“ (9-25).

„Warriors“ bandė dvigubinti gynybą prieš L.Dončičių, bet jaunasis supertalentas tik juokėsi.

„Nesitikėjau, kad jie spaus mane nuo aikštės vidurio, – sakė L.Dončičius. – Bet jei mane spaudžia, turi žaisti trise prieš keturis mūsiškius, o tada tampa lengva. Juk žaidžia ne vienas – mes esame penkiese, o jei mane spaudžia, – aš džiaugiuosi. Mes pataikome laisvus metimus. Toks krepšinis mums yra lengvas .“

Dalaso krepšininkai vien per pirmą kėlinį pataikė 10 tritaškių.

Iš viso 51 kartą iš toli atakavę „Dallas Mavericks“ pataikė 24 tritaškius – tai klubo rekordas. Iki šiol daugiausiai tritaškių per rungtynes Dalaso ekipa buvo pataikiusi 22.

Timas Hardaway Jr. nugalėtojams pelnė 25 taškus, latvis Kristapas Porzingis pridėjo 18, Sethas Curry – 17.

„Warriors“ komanda pastaruoju metu buvo laimėjusi keturis mačus iš eilės, įkvėpusi oro po katastrofiškos sezono pradžios.

Šeštadienį jai D'Angelo Russellas pelnė 30 taškų, pataikęs 8 tritaškius vien iki pertraukos, bet trečiajame kėlinyje gynėjas susižeidė kaklą, susidūręs su Dwightu Powellu ir parkritęs.

„Ačiū Dievui nieko rimta, – po mačo sakė D.Russellas, iš viso pelnęs 35 taškus. – Tik nedidelė peties kontūzija. Po kontakto pasijutau nokaute, bet dabar jau viskas gerai.“