Šį tarpsezonį Vakarų konferencijos komandą papildė tokios žvaigždės kaip Jimmy Butleris („Timberwolves“), Paulas George'as („Thunder“) ir Chrisas Paulas („Rockets“), o neseniai su lietuvio Artūro Karnišovo vadovaujama „Nuggets“ sutartį pasirašė Paulas Milsapas.
Beveik ketvirtadalis praėjusių metų Rytų konferencijos „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvių jau persikėlė į Vakarus.
To kaltininkas? „FiveThirtyEight“ portalo žurnalistas Chrisas Herringas mano, kad už tai atsakingas L.Jamesas. „Karalius“ metų metus nepaliko vilčių savo varžovams Rytų konferencijoje, o tai lėmė kitų klubų permainas bei atsisakymą kautis dėl titulo.
Praėjusį sezoną Rytai prieš Vakarus laimėjo vos 45 proc. savo rungtynių, o tai per 82 rungtynes reikštų prastą 37 pergalių reguliariajame sezone rodiklį. Priminsime, kad Vakarai šį tarpsezonį tapo tik dar stipresni, o situacija artimiausiu metu nesikeis.
Šis skirtumas tarp konferencijų tikriausiai bus didžiausias nuo to laiko, kai ABA susijungė su NBA prieš 1976–1977 metų sezoną. Priklausomai nuo Gordono Haywardo sprendimo, Vakaruose gali būti 22–23 geriausi krepšininkai iš pirmojo lygos trisdešimtuko.
G.Haywardas šiuo metu renkasi tarp „Celtics“, „Heat“ ir „Jazz“, o su pastarąja jis neseniai pirmą kartą pateko į atkrintamąsias nuo 2012 metų. Tačiau net jei puolėjas ir nuspręs rungtyniauti Rytuose, Rytai turės tik aštuonis geriausius NBA žaidėjus iš pirmojo trisdešimtuko.
Geriausiųjų sąrašą „FiveThirtyEight“ portalas paskaičiavo vadovaudamasis išplėstine krepšininkų statistika: plius minus reitingu, įtaka pergalei bei naudingumo koeficientu.
Taip blogai Rytuose dar nebuvo niekad. Sunku pagalvoti, kad po NBA ir ABA susijungimo ši konferencija turėjo didžiąją dalį lygos žvaigždžių. Viskas pradėjo kardinaliai keistis po to, kai 1998-aisiais savo karjerą baigė legendinis „Bulls“ krepšininkas Michaelas Jordanas.
Pateiktoje lentelėje aiškiai matome, kad jėgų pusiausvyra dabar yra Vakarų pusėje:
Tai gali lemti, jog didžioji dalis Rytų konferencijos komandų nuspręs savo jėgas geriau išbandyti NBA naujokų biržoje. Ypač dėl to, jog L.Jamesas visuomet ras būdą, kaip nesunkiai nukeliauti iki lygos superfinalo.
Įdomu tai, kad pažvelgus į 20 geriausių praėjusio sezono NBA krepšininkų, tik du savo karjeras pradėjo Rytų konferencijoje. Tai – L.Jamesas bei J.Butleris.
Tiesa, tokius rodiklius lėmė ir labai sunkiai prognozuojami faktoriai. Derrickas Rose'as didžiąją dalį savo karjeros kentėjo nuo traumų, o dukart NBA čempionas Chrisas Boshas tikriausiai baigs savo karjerą dėl sveikatos problemų.
Kol kas nežinome, kaip pasibaigs artėjantis sezonas, tačiau sunku tikėtis, jog Rytų konferencijos komandos demonstruos labai gerus rezultatus.
Tuomet NBA lieka tik laukti sukryžiavus pirštus kitąmet, nes L.Jamesas gali savo talentus perkelti į Los Andželą. Tokiu atveju, Rytuose elitinių lygos krepšininkų gali ir visai nebelikti.