Amžius – tik skaičius pase: 39-erių LeBronas vėl ištraukė JAV dramatišką pergalę

39-erių LeBronas Jamesas vėl buvo sunkiai sulaikomas ir tikslus lemiamais momentais, o JAV rinktinė iškovojo sunkią pergalę draugiškose rungtynėse. Steve'o Kerro auklėtiniai 92:88 (29:19, 19:22, 20:30, 24:17) palaužė Vokietijos krepšininkus.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Du kėlinius amerikiečiai kontroliavo rungtynes (50:41), tačiau po pertraukos vokiečiai spurtavo 30:16 ir po Franzo Wagnerio baudų metimų susikrovė 5 taškų pranašumą (71:66).

Likus 5 minutėms iki mačo pabaigos rezultatas buvo lygus (80:80), tačiau tuomet JAV surengė atkarpą 7:2 ir LeBronas Jamesas nutolino amerikiečius per 5 taškus (87:82).

Vokiečiai nepasidavė: F.Wagneris sumetė baudas, D.Theisas įdėjo iš viršaus ir skirtumas siekė vos 1 tašką (86:87). Tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi LeBronas Jamesas, kuris pataikė tritaškį, įmetė dvitaškį ir likus 45 sekundėms nutolino amerikiečius per 6 taškus (92:86).

Per likusį laiką vokiečiai neišsigelbėjo.

Lemiamu metu spindėjęs L.Jamesas pelnė paskutinius 11 amerikiečių taškų.

Iš viso veterano sąskaitoje buvo 20 taškų vos per 18 minučių. Puolėjas taip pat pridėjo 6 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 24 naudingumo balus.

Prieš tai Karalius nulėmė amerikiečių pergalę prieš Pietų Sudaną, kuomet pataikė lemiamą metimą.

Pralaimėjusiems F.Wagneris pelnė 18 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

JAV: LeBronas Jamesas 20 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Joelis Embiidas 15 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Stephenas Curry 13, Jrue Holiday (6 atk. kam.) ir Bamas Adebayo (6 atk. kam.) po 10.

Vokietija: Franzas Wagneris 18 (7 atk. kam.), Andreasas Obstas 17, Danielis Theisas (7 atk. kam.) ir Dennisas Schroderis (10 rez. perd.) po 13, Moritzas Wagneris 12 (7 atk. kam.).