Bronza! 3x3 krepšininkai padovanojo Lietuvai antrąjį medalį

Lietuvos 3x3 krepšininkai – olimpiniai prizininkai! Šarūno Vingelio šou leido mūsiškiams mažajame finale 21:18 nugalėti latvius ir iškovoti bronzos medalius Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Aurelijaus Pukelio, Evaldo Džiaugio, Gintauto Matulio ir Šarūno Vingelio atstovaujama komanda turnyrą Paryžiuje pradėjo būtent pralaimėjimu latviams.

Bet užbaigė jį saldžiu revanšu.

Link jo lietuvius atvedė geriausias rungtynes turnyre sužaidęs Š.Vingelis, smeigęs net tris tolimus metimus ir surinkęs 9 taškus – daugiausiai tarp visų susitikimo dalyvių.

Jo du šūviai leido lietuviams išsiveržti į priekį 6:5, o sužaidus penkias minutes Š.Vingelis buvo pelnęs jau 7 taškus ir leido lietuviams pirmauti 10:6.

Nepalūžę latviai lygino rezultatą (10:10), bet turnyro metu strigęs Š.Vingelis pataikė įspūdingą tolimą metimą ir vėl įpūtė Lietuvos rinktinei oro.

Galiausiai, rungtynės nusikėlė į ypač įspūdingą kulminaciją.

Latviai buvo susigrąžinę pranašumą 17:16 likus kelioms minutėms, bet G.Matulis prasidėjus paskutinei minutei išlygino rezultatą.

Mūsiškiams apsigynus, latviai nesugebėjo to paties padaryti prieš A.Pukelį ir prasižengė.

Per visą turnyrą nė vienos baudos neprametęs lietuvių lyderis pataikė abu metimus kamuoliu net nepriliesdamas lanko, o Lietuva vėl pirmavo – 19:17.

23 sek. dar turėję latviai kažkodėl pasirinko ne dviejų, o vieno taško vertės metimą, ir nors pataikė iš po krepšio, išsigelbėti nebeturėjo laiko – E.Džiaugys po pražangos sumetė baudas ir įtvirtino lietuvių pergalę.

„Scanpix“ nuotr./Pergalės akimirkos: Lietuvos 3x3 krepšininkai iškovojo olimpinę bronzą

Mažajame finale Š.Vingeliui geriausiai talkino visą turnyrą mūsų komandą į priekį tempę A.Pukelis (5 taškai) ir E.Džiaugys (6 taškai). G.Matulis pridėjo 1, bet labai svarbų tašką pabaigoje.

Latviai prieš trejus metus tapo Tokijo olimpiniais čempionais, o turnyre Paryžiuje laimėjo septynis kartus iš eilės grupės etape, tačiau galiausiai liko be medalių – pusfinalyje jie nusileido prancūzams, mažajame finale – lietuviams.

Lietuvai tai – antrasis medalis Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Pirmąjį irklavimo vienviečių varžybose pelnė Viktorija Senkutė.

Du medaliai – jau daugiau nei Lietuvos sportininkai pelnė Tokijuje 2021-aisiais, kai vienintelė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo sidabrą šiuolaikinėje penkiakovėje.

15min fiksavo pergalingos bronzinės akistatos svarbiausius įvykius.

Rungtynių eiga

Lietuva – Latvija 21:18

10 min. Latviai renkasi pelnyti tik tašką, o E.Džiaugys sumeta baudas po tyčinės varžovų pražangos – Lietuva triumfuoja!

10 min. A.Pukelis sumeta baudas likus 23 sek. (19:17).

10 min. G.Matulis lygina rezultatą (17:17).

8 min. Latvis pataiko tik vieną (16:17).

8 min. K.Lasmanis pelno taškus su E.Džiaugio pražanga ir dar mes dvi baudas...

8 min. Latviai švelnina rezultatą (16:15).

8 min. A.Pukelis sumeta baudas po septintos latvių komandinės pražangos (16:14).

8 min. E.Džiaugys deda iš viršaus, bet K.Lasmanis atsako dvitaškiu ir vėl lygu (14:14).

7 min. Š.Vingelis smeigia įspūdingą tolimą metimą (12:11).

6 min. Latviai lygina rezultatą (10:10).

6 min. Apmaudi A.Pukelio pražanga leidžia latviams rinkti lengvus taškus baudomis (10:9).

6 min. Š.Vingelis ir vėl (10:6).

5 min. Iš toli tiksliai šveičia ir E.Džiaugys (9:6).

4 min. Š.Vingelis darosi nesustabdomas latviams. Jis pelnė jau 6 taškus (7:5).

3 min. Dar vienas Š.Vingelio tritaškis (6:5).

2 min. Latviai pirmavo, bet Š.Vingelis smeigia tritaškį (4:4).

1 min. Labai tolimas K.Lasmanio šūvis ir lygu (2:2).

1 min. E.Džiaugys pelno pirmąjį tašką, metimą prideda ir Š.Vingelis (2:0).

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?