Sportas gyvai

Dar vieną užtikrintą pergalę įsirašusių septyniolikmečių laukia akistata su ispanais

Lietuvos septyniolikmečių vaikinų rinktinė (2-0) Turkijoje vykstančiame pasaulio čempionate pasiekė antrą užtikrintą pergalę – 95:80 (20:16, 23:22, 28:19, 24:23) nugalėjo Puerto Riką (0-2). Lietuviai atitrūko trečiajame kėlinyje, o ketvirtąjį pradėję spurtu 12:0 nukeliavo iki antrosios pergalės turnyre.
Puerto Rikas U17 – Lietuva U17
Puerto Rikas U17 – Lietuva U17 / FIBA nuotr.

Po apylygio starto antroje pirmojo kėlinio pusėje pradėjo ryškėti nedidelis lietuvių pranašumas, kuris po dešimties minučių siekė 4 taškus (20:16). Antrajame ketvirtyje mūsiškių persvara trumpam tapo dviženklė (33:22), tačiau varžovai spurtavo 14:4 ir beveik panaikino savo atsilikimą – 36:37. Pirmąją mačo dalį Lietuviai užbaigė su trapiu rezervu – 43:38.

Reikalai ant parketo ėmė keistis po pertraukos, kuomet 10 taškų be atsako pelnę lietuviai truktelėjo į priekį – 53:38. Nors netrukus jau buvo artėjama prie puertorikiečių triuškinimo (62:43), oponentai atkuto ir kiek apkirpo deficitą (53:64). Visgi metimą su kėlinio sirena smeigęs Majus Bulanovas vėl leido lietuviams pasijausti ramiau – 71:57.

Intriga išgaravo paskutiniajame ketvirtyje. Jo pradžioje Lietuva darsyk spurtavo (12:0) ir jau triuškino priešininkus (83:57). Per likusį laiką atotrūkis tarp ekipų sumažėjo, tačiau stebuklo Puerto Rikas nesukūrė ir galiausiai turėjo pripažinti lietuvių pranašumą.

Naudingiausias šįsyk buvo po pertraukos įsisiautėjęs Artūras Butajevas. Jo sąskaitoje – galingas dvigubas dublis (19 tšk., 12 atk. kam.) bei 28 naudingumo balai. Dviženklį taškų skaičių pelnė dar penki lietuviai – Dovydas Buika (18), Kajus Mikalauskas (13), Adomas Pocius, Mantas Liutkevičius (po 12), ir Matas Deniušas (10).

Primename, kad pirmajame mače Lietuvos U17 rinktinė 107:48 įveikė Filipinus.

A grupėje Tomo Urbeliono auklėtinių antradienį laukia akistata su Ispanija (2-0), kuri pirmuose dviejuose grupės mačuose triuškino savo varžovus. Ispanai 96:34 sutriuškino Filipinus ir 89:63 – Puerto Riką.

Lietuva: Artūras Butajevas 19, Dovydas Buika 18, Kajus Mikalauskas 13, Adomas Pocius ir Mantas Liutkevičius po 12, Matas Deniušas 10.

Puerto Rikas: Jordanas Dillas 21, Justinas Romanas 13, Richardas Rosa 11, Alexanderis Montesas 9.

Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Užsisakykite
15min naujienlaiškius