2023 08 18

Drama draugiškoje kovoje – kanadiečiai po pratęsimo patiesė Ispaniją

Pasaulio krepšinio čempionatui besiruošianti Kanados rinktinė pateikė skambią paraišką – Granadoje vykusiame kontroliniame mače įveikė Europos čempionę Ispaniją.

Atkakliose rungtynėse prireikė ir pratęsimo – kanadiečiai galiausiai laimėjo 85:80 (27:21, 13:23, 15:12, 18:17, 12:7).

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Shai'us Gilgeous-Alexanderis

Įdomu, kad planetos pirmenybėms besiruošiančiai Kanadai – tai antra pergalė po pratęsimo iš eilės. Prieš tai ji 113:112 palaužė ir Vokietiją.

Tuo metu tik pergales pasiruošimo etape iki tol rinkę ispanai suklupo antrą sykį iš eilės. Prieš tai jie 88:98 nusileido ir amerikiečiams.

Nors žaidė išvykoje, kanadiečiai drąsiai pradėjo kontrolines rungtynes (19:10). Vis dėlto antrajame kėlinyje ispanai visiškai perėmė iniciatyvą ir persvėrė rezultatą (39:44).

Per likusį laiką kova vyko taškas į tašką, o likus žaisti pusantros minutės kanadiečių lyderis Shai'us Gilgeous-Alexanderis dvitaškiu rezultatą išlygino (73:73) ir nė vienai rinktinei nebepavyko pelnyti taškų.

Pratęsime svečiai spurtavo 7:0 ir išsaugojo persvarą iki pabaigos.

Kanadą į pergalę vedė minėtasis Sh.Gilgeous-Alexanderis, pelnęs 22 taškus (5/13 dvit., 2/4 trit., 6/7 baud.), atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir padaręs 4 klaidas per 33 minutes.

Kanada: Shai'us Gilgeousas-Alexanderis 22 (8 atk. kam.), R.J. Barretas 18, Dwightas Powellas 12 (12 atk. kam.), Kelly Olynykas 11 (6 rez. perd., 5 atk. kam.).

Ispanija: Juancho Hernangomezas 12 (5 atk. kam.), Usmanas Garuba 10 (8 atk. kam.), Victoras Claveras 9, Santi Aldama ir Joelis Parra – po 8.

Kanadiečiai pasaulio čempionate žais H grupėje su Prancūzija, Latvija ir Libanu.

Ispanijai pirmenybes pradės G pogrupyje – su Brazilija, Dramblio Kaulo Krantu ir Iranu.