Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2023 09 02

G.Popovichių citavęs K.Maksvytis – apie sumažėjusį spaudimą ir pelenės istoriją JAV

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis sekmadienio dvikovoje su JAV svajonių komanda nežada plėšytis dėl pirmos vietos grupėje, jau galvodamas apie antradienį laukiančią ketvirtfinalio akistatą.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sekmadienio vakarą Maniloje vienuoliktą kartą istorijoje susikaus su krepšinio madas pasaulyje diktuojančia JAV.

Per pirmuosius dešimt susitikimų pergales mūsiškiams nugvelbti pavyko du kartus – 1998-ųjų metų pasaulio taurės grupių etape rezultatu 84:82, tačiau tuomet Amerikos rinktinė buvo sudaryta iš NCAA studentų, o istorinį pasiekimą Lietuvos nacionalinė komanda užfiksavo po šešerių metų 2004-ųjų Atėnų olimpinėse žaidynėse, kai po Šarūno Jasikevičiaus šou iš NBA žvaigždžių sudaryta JAV rinktinė kapituliavo 94:90.

Devyniskart NBA čempiono Steve'o Kerro treniruojama JAV, kaip ir Kazio Maksvyčio diriguojama Lietuva, sekmadienio mūšį pasitinka dar nepatyrusios nė vieno pralaimėjimo ir jau turėdamos kišenėje bilietus į turnyro atkrintamąsias varžybas.

Būtent mintys apie ketvirtfinalį jau sukasi trenerio iš Darbėnų galvoje. Jis prieš JAV ketina naudoti plačią žaidėjų rotaciją.

„Ne kiekvieną kartą žaidžiame prieš JAV rinktinę, geriausius trenerius ir geriausius žaidėjus. Bus labai smagu vien pasivaržyti su jais, – sakė K.Maksvytis. – Svarbios rungtynės dėl sąlyginai lengvesnio varžovo ketvirtfinalyje, bet reikia padalinti jėgas, nes jau už dviejų dienų laukia ketvirtfinalio mačas. Manau, kad eisime į rungtynes siekdami pergalės, bet naudosime didesnę rotaciją, kad turėtume jėgų kitam mačui.“

Tai bus ypatingas įvykis ir pačiam K.Maksvyčiui, kuris dar niekada nėra varžęsis su stipriausia planetos komanda.

„Trenerių štabą sudaro buvę NBA čempionai, o žaidėjai – iš „All-Stars“ renginio. Negalime sakyti, kad laukia paprastos rungtynės“, – sakė Lietuvos rinktinės vairininkas.

– Ką Juodkalnija darė gerai, kad rungtynėse su JAV buvo taip ilgai?

– Dar neteko žiūrėti šių rungtynių, bet būtinai pasižiūrėsiu. Praėjo dar tik para laiko. Jie darė tai, ką galima geriausio daryti prieš JAV. Tai – mažiau klysti, nes tuomet amerikiečiai mažiau bėga į greitas atakas. Reikia juos įvelti į pozicinį žaidimą penki prieš penkis.

– JAV pasižymi agresyvia gynyba, kamuolio spaudimu ir daugybe perimtų kamuolių. Kaip bandysite viso to išvengti?

– Be abejo, kad bandysime daryti kuo mažiau klaidų ir mesti kuo labiau paruoštus metimus, jog būtume pasiruošę gynybai. Žinoma, kad bandysime tai amortizuoti.

– Rungtynėse su Graikija amerikiečiai Thomaso Walkupo gynybą paskyrė Mikalui Bridgesui. Ar tas pats laukia ir Roko Jokubaičio? O galbūt Lietuvos rinktinės įžaidėjo globa bus patikėta „New York Knicks“ žvaigždei Jalenui Brunsonui?

– Gali būti, gali būti. Galbūt J.Brunsonas žino, kad R.Jokubaitis priklauso „Knicks“ komandai ir turės asmeninių ambicijų. Bet to reikėtų klausti jų.

– Ar spaudimas iškovojus bilietą į ketvirtfinalį sumažėjo?

– Sumažėjo, bet nesinori, kad jis labai sumažėtų. Norime išlikti tame pačiame ritme ir fokuse. Atėjo kažkoks užtikrintumas, kad tai, ką darome, yra gerai. Ir reikia tai tęsti.

– Ketvirtfinalio varžovais vis dar gali tapti visos keturios kitos grupės komandos. Ar matote skirtumą, prieš kurią iš jų būtų geriausia žaisti?

– Kol kas nematome. Sunku ir mūsų skautams, nes reikia ruoštis keturiems galimiems varžovams. Kol kas koncentruojamės į rungtynes su JAV ir bandome kažkiek padalinti krūvius, kad turėtume jėgų ketvirtfinalyje.

VIDEO: Kazio Maksvyčio komentarai apie artėjančią dvikovą su amerikiečiais

– Ar būnant turnyre už aikštelės ribų juntamas JAV statusas?

– Jie negyvena kartu, o salė, kai jie žaidžia, visada yra pilna. JAV turi išskirtinį statusą.

– Ar tai, kad turnyro metu gyvenate tame pačiame viešbutyje, treniruojatės ir žaidžiate toje pačioje salėje, yra pranašumas prieš kitus varžovus, atvykstančius iš Japonijos ir Indonezijos?

– Galimai. Žinote, viena vertus, tai rutina, po kurios pradeda atsibosti. Kita vertus – žinome salę ir gyvenimo sąlygas. Man atrodo, kad tai yra daugiau pliusas.

– Pastarąjį kartą JAV įveikta buvo prieš 20 metų. Ar galima sakyti, kad šių metų amerikiečių rinktinė yra įveikiamiausia?

– Sunku lyginti šias rinktines. „Dream Team One“, „Dream Team Two“ ar „Dream Team Three“. Žiūrėsime savo tikslų. Bandysime jiems primesti savo stilių ir kausimės dėl pergalės.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

– Užvirė diskusija – ar NBA čempionai yra pasaulio čempionai. Kaip galvojate jūs?

– Nemanau. Man patiko trenerio Greggo Popovichiaus mintis, kad jie net nėra išvažiavę iš Amerikos, tai kaip jie gali būti čempionai?

– Ką manote apie Austino Reaveso fenomeną, kuris yra taip dievinamas Filipinuose?

– Labai įdomus žaidėjas. Galvoju, kad puolime jis neturi silpnų pusių. Gali pataikyti iš toli, gali veržtis į abi puses, gali kurti žaidimą. Labai įdomus žaidėjas. Dar viena pelenės istorija JAV, kai NBA naujokų biržoje nepašauktas žaidėjas prasimušė. Turbūt tai žavi ir filipiniečius.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

– Kurios iš vakarykščių sensacijų jus nustebino labiausiai?

– Dvi sensacijos. Tai – Prancūzijos ir Australijos iškritimas. Tai komandos, kurioms daug kas pranašavo finalo ketvertą, o jų čempionate jau nebėra. Tai dar kartą parodo, kad reikia pasidžiaugti mūsų maža pergale šiame turnyre.

– Ar latviai jau nebestebina?

– Latviai gavo šaltą dušą ir žaidžia gerai. Jie nugalėjo dvi aukšto lygio komandas Prancūziją ir Australiją. Galvoju, kad jie žaidžia superinį čempionatą.

VIDEO: Jono Valančiūno mintys apie rungtynes su amerikiečiais
VIDEO: „Krepšinio karštis“: L.Kleiza ir M.Gecevičius apie pergalę prieš Graikiją ir prognozė mačui su JAV

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos