Giannio pastangų neužteko – graikai taip ir nepavijo visas rungtynes pirmavusių kanadiečių

Pergalę olimpinio krepšinio turnyro „mirtininkų grupėje“ iškovojo Kanados rinktinė, rezultatu 86:79 (26:22, 22:16, 20:22, 18:19) nugalėjusi Graikiją. Graikai niekuomet nebuvo priekyje, tačiau išlaikė intrigą iki pat paskutinių sekundžių.
Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo / „Scanpix“ nuotr.

Abi komandos žaidė atkarpų krepšinį. Kai Kanada šaudavo į priekį, graikai vis rasdavo būdų priartėti ir išsilaikyti žaidime.

Graikai ėmė strigti vos prasidėjus rungtynėms, kai kanadiečiai sėkmingai dvigubindavo ar net trigubindavo gynybą prieš Giannį Antetokounmpo. Gannis nusimesdavo kamuolį, tačiau komandų draugai šaudė pro šalį.

Jau pirmajame kėlinyje kanadiečiai nutolo 22:9, bet graikai atsitiesė, kai pavyko pataikyti kelis tritaškius iš eilės. Galiausiai blankų pirmąjį kėlinį graikai pralaimėjo tik 22:26.

Įsižaidė ir pats Giannis, po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjęs 16 taškų. Baigiantis antrajam kėliniui komandas teskyrė keturi taškai (39:35), bet iki pertraukos kanadiečiai persvarą kiek padidino – 48:38.

Kantriai kanadiečiams į kulnus graikai kabinosi ir po pertraukos.

Ketvirtajame kėlinyje Kanados atakos ėmė strigti, ir graikai tuo naudojosi. Likus 7,5 minutės sumažino skirtumą iki keturių taškų (72:68), bet tuomet taškų badą ėmė išgyventi ir jie – 2,5 minutės nė viena komanda negalėjo pelnyti taškų.

„Scanpix“ nuotr./ Shai Gilgeous-Alexanderis

Galiausiai Luguentzas Dortas ir Shai Gilgeous-Alexanderis smeigė du tritaškius iš eilės, ir kanadiečiai vėl atitrūko – 78:68.

Likus 75 sekundėms Vasilis Toliopoulos pataikė flauterį ir komandas vėl skyrė tik keturi taškai – 80:76.

Minutės pertraukėlės paprašę kanadiečiai iškart po jos prarado kamuolį ir Giannis sudrebino krepšį dėjimu – 80:78.

Lyderystės ėmėsi Sh.Gilgeous-Alexanderis – vienas apžaidęs kelis varžovus pataikė metimą nuo lentos pro iškeltą Giannio ranką, 82:78.

Likus 32 sekundėms G.Antetokounmpo pataikė vieną baudos metimą – 82:79, bet pats apmaudžiai prasižengė prieš Jamalą Murray, kai užstrigusi kanadiečių ataka ėjo į pabaigą – po baudų metimų 84:79.

Giannoulis Larentzakis prametė iš toli, o į greitą ataką pabėgęs RJ Barrettas baigė rungtynes dėjimu – 86:79.

Po švilpuko susikibo G.Larentzakis ir Sh.Gilgeous-Alexanderis, tačiau peštukai netrukus buvo apraminti.

G.Antetokounmpo pelnė 34 taškus (11/16 dvit., 0/1 trit., 12/15 baud.) ir atkovojo 8 kamuolius. Kostas Papanikolaou surinko 17 taškų.

Blankias rungtynes sužaidė Graikijos perimetro tandemas. Nickas Calathesas atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet pelnė tik 3 taškus (0/1 dvit., 1/3 trit., 0/4 baud.) ir rungtynes baigė prasižengęs 5 kartus.

Thomas Walkupas surinko 5 taškus (0/2 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.) – visus juos ketvirtajame kėlinyje. Buvęs žalgirietis išsiskyrė ypač neigiamu +/– rodikliu: -25.

Kanados rinktinei RJ Barrettas pelnė 23 taškus (7/9 dvit., 1/4 trit., 6/6 baud.), Sh.Gilgeous-Alexanderis – 21 (3/7 dvit., 2/3 trit., 9/10 baud.). Pastarasis taip atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Dillonas Brooksas pelnė 14 taškų.

Kokiais kalneliais ritosi Kanados žaidimas, puikiai atspindi skirtingų žaidėjų +/– rodiklis. Pavyzdžiui, 17,5 minutės žaidusio L.Dorto rodiklis +26, D.Brookso – +24.

Tuo metu per 18 minučių, kurias aikštėje praleido J.Murray, Kanada pralaimėjo -21 tašku, Trey Lyleso +/– rodiklis -16.