2023 08 30

Iš didžiulės duobės išlipę graikai tapo lietuvių varžovais kitame etape

Graikijos krepšinio rinktinė (2-1) panaikino 15 taškų deficitą ir išvengė dar vienos sensacijos pasaulio čempionate.

Dimitris Itoudis siuto iš pykčio antrojo kėlinio pabaigoje. Jo treniruojami graikai lemiamose C grupės rungtynėse 28:43 atsiliko nuo Naujosios Zelandijos krepšininkų.

Nesėkmė graikus būtų išsiuntusi į kovą dėl 17-32 vietų, o lietuvių varžovais kitame etape būtų tapę zelandai ir amerikiečiai.

Vis dėlto graikams pavyko apversti rungtynes aukštyn kojomis. Giannoulio Larentzakio įkvėpta Graikija perėmė iniciatyvą ir ketvirtajame kėlinyje jau pati pirmavo dviženkle persvara (75:64).

Netikėtu graikų lyderiu tapęs G.Larentzakis vienas pats ketvirtajame kėlinyje pelnė net 14 taškų. Iš viso jo sąskaitoje – 20 taškų (2/7 dvit., 3/8 trit., 7/7 baud.) per 25 minutes.

Zelandai dar bandė nepasiduoti (78:74), bet galutinis rungtynių rezultatas skelbė graikų pergalę – 83:74 (15:20, 17:23, 18:11, 33:20).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Ioannis Papapetrou – 27 taškai (4/8 dvit., 4/7 trit., 7/10 baud.), 6 atkovoti kamuoliai ir 26 naudingumo balai.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Lemiamas graikų rungtynes akylai stebėjo ir Lietuvos rinktinės treneriai

Graikija: Ioannis Papapetrou 27 (4/7 trit., 6 atk. kam.), Giannoulis Larentzakis 20, Thomasas Walkupas 10 (9 rez. perd.), Georgios Papagiannis (9 atk. kam.) ir Kostas Papanikolaou – po 8.

Naujoji Zelandija: Shea Ili 27 (8 rez. perd.), Reubenas Te Rangi 19, Finnas Delany 10 (14 atk. kam.).

Po šios pergalės Graikija (2-1) prisijungė prie JAV (3-0) ir žengė į J grupę, kur savo varžovų jau laukė Lietuva (3-0) ir Juodkalnija (2-1).

Daugiau krepšinio čempionato naujienų skaitykite čia.