Ispanai švaistė persvarą ir neteko simbolio, bet nustūmė graikus ant prarajos krašto

Ispanijos krepšininkai atsidarė pergalių sąskaitą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Sergio Scariolo auklėtiniai permainingame susitikime 84:77 (21:22, 28:13, 13:21, 22:21) nugalėjo graikus, kurie atsidūrė ant prarajos krašto.

Abi komandos žaidynes pradėjo pralaimėjimais – šeštadienį ispanai nusileido australams, graikai – kanadiečiams.

Šįkart rungtynes geriau pradėjo Graikija, pirmavusi 20:12 pirmajame kėlinyje, tačiau ispanai greitai perėmė kontrolę.

Europos čempionus užkūrė tris tritaškius pataikęs Sergio Llullas, o antrajame kėlinyje jie džiaugėsi jau dviženkliu pranašumu (46:32).

Atrodė, jog ispanai gali iškovoti užtikrintą pergalę, nes trečiojo kėlinio viduryje pirmavo net 55:39, tačiau tuomet graikai atkuto.

Daugiausiai netikėtu faktoriumi tapusio Vasilio Toliopoulo ir nesustabdomai žaidusio Giannio Antetokounmpo pastangomis graikai spurtavo ir ketvirtojo kėlinio viduryje išlygino rezultatą – 71:71.

Tačiau tada vėl atėjo ispanų eilė. Jie spurtavo 8:0 ir atitrūko nuo varžovų 79:71.

Graikija dar kėlėsi su Kosto Papanikolaou ir G.Antetokounmpo sėkmingais epizodais, o pastarasis turėjo šansą likus 21 sek. išlygini rezultatą tritaškiu, bet graikų žvaigždė buvo netiksli, ispanai sumetė baudas ir šventė pergalę.

Dukart pralaimėję graikai norėdami pratęsti kovas Lilyje privalės paskutiniame ture nugalėti Australiją ir tikėtis palankių rezultatų kitose arenose.

Į ketvirtfinalį pateks dvi pirmąsias vietas užėmusios komandos, o taip pat dvi iš trijų trečiose vietose likusių ekipų.

Maža to, ispanai rungtynes baigė be savo simbolio Rudy Fernandezo. 39-erių veteranas ketvirtajame kėlinyje trenkėsi galva komandos draugui į kelį ir tik su personalo narių pagalba paliko aikštę.

Ispanija: Santi Aldama 19 (3/8 trit., 12 atk. kam., 25 naud. bal.), Sergio Llullas 13 (3/6 trit., 7 rez. perd.), Willy Hernangomezas 11 (7 atk. kam.), Rudy Fernandezas 10 (3/6 trit.).

Graikija: Giannis Antetokounmpo 27 (12/16 dvit., 11 atk. kam., 32 naud. bal.), Vasilis Toliopoulos 14 (4/6 trit.), Kostas Papanikolaou 9 (3/5 trit.).