NBA žvaigždė prisidirbo: smogė oponentui ir sulaukė griežtos bausmės

Muštynes sukėlęs Mičigano universiteto komandos treneris Juwanas Howardas sulaukė griežtos bausmės.
Juwanas Howardas
Juwanas Howardas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 NBA NCAA

Ilgametis NBA žaidėjas sekmadienį po rungtynių su Viskonsino universitetu smogė varžovų trenerio asistentui Joe Krabbenhoftui.

Konfliktas prasidėjo nuo J.Howardo ir Viskonsino vyr. trenerio Grego Gardo apsižodžiavimo. Netrukus įvykių epicentre atsidūrė ne tik treneriai, bet ir abiejų komandų žaidėjai.

Už sukeltą konfliktą J.Howardui skirta penkerių rungtynių diskvalifikacija, reiškianti, jog šiame reguliariajame sezone jis Mičigano ekipai nebevadovaus. Be to, 19 metų NBA rungtyniavęs amerikietis turės sumokėti 40 tūkst. dolerių baudą.

G.Gardas diskvalifikacijos išvengė, bet turės patuštinti piniginę 10 tūkst. dolerių suma.

Konfliktą tarp trenerių įžiebė G.Gardo paskutinę minutę paimta minutės pertraukėlė. Viskonsino ekipai pirmaujant 77:63, Mičigano krepšininkai spaudė varžovus per visą aikštę, o G.Gardas, nenorėdamas, kad jo auklėtiniai prarastų kamuolį, sustabdė rungtynes.

Tai iššaukė J.Howardo pyktį, dėl ko jis po susitikimo sugriebė G.Gardą už marškinių, o netrukus smogė jo asistentui.

„Man nepatiko minutės pertraukėlė, kurios jie paprašė. Maniau, kad tai tuo metu nėra reikalinga, ypač jiems turint didelę persvarą. Maniau, kad tai neteisinga prieš mano žaidėjus. Tad tai viską ir lėmė“, – iškart po rungtynių aiškino J.Howardas, vėliau išleidęs oficialų pranešimą ir atsiprašęs.

NCAA nubaudė ir tris konflikte sudalyvavusius žaidėjus, kuriems skirtos vienerių rungtynių diskvalifikacijos.

J.Howardas NBA lygoje rungtyniavo 1994-2013 m., sykį buvo išrinktas į „All-Star“ rungtynes, o geriausiame sezone vidutiniškai pelnė po 22,1 taško.

2013-2019 m. jis dirbo „Miami Heat“ stratego Eriko Spoelstros asistentu, o Mičigano universiteto ekipai vadovauja trečią sezoną.