Nepalūžo: N.Jokičiaus trigubas dublis atnešė Serbijai olimpinę bronzą

Gniuždančią nesėkmę Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalyje patyrusi Serbijos rinktinė nepalūžo. Svetislavo Pešičiaus auklėtiniai praėjus maždaug 36 valandoms nuo pralaimėjimo prieš amerikiečius iškovojo olimpinę bronzą – serbai mažajame finale 93:83 (30:21, 16:17, 26:25, 21:20) nugalėjo vokiečius.

Tai buvo praėjusių metų pasaulio krepšinio čempionato finalo pakartojimas. Tuomet Filipinų sostinėje Maniloje pergalę 83:77 ir aukso medalius iškovojo Vokietijos krepšininkai.

Bet Serbijai tuomet neatstovavo NBA superžvaigždė Nikola Jokičius, o būtent jis tapo pagrindine pergalės priežastimi Paryžiuje.

Triskart naudingiausias NBA sezono krepšininkas į žaidė beveik be poilsio (38 minutes), per kurias pelnė 19 taškų (6/13 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir surinko net 36 naudingumo balus.

Jis tapo tik ketvirtuoju trigubą dublį olimpinėse žaidynėse užfiksavusiu krepšininku po LeBrono Jameso (dukart), Aleksandro Belovo ir Lukos Dončičiaus.

Serbai dar ketvirtadienio vakarą iššvaistė 17 taškų persvarą ir dramatiškai 91:95 nusileido pusfinalyje JAV žvaigždynui. Vokiečiai, iki tol žengę be pralaimėjimų, pusfinalyje 69:73 nusileido Prancūzijai.

Vis dėlto iki mažojo finalo geriau atsigauti sugebėjo Serbijos krepšininkai. Jie išsiveržė į priekį pirmosiomis sekundėmis ir išlaikė pranašumą iki pat pabaigos.

Trečiajame kėlinyje serbų pranašumas išaugo net iki 19 taškų (64:45). Kelias minutės pertraukėles išnaudoję vokiečiai bandė grįžti į kovą ir buvo priartėję iki 8 taškų ketvirto kėlinio viduryje (74:82), bet arčiau serbai jų neprisileido ir iškovojo pergalę.

Serbijai tai – trečiasis olimpinis medalis. 1996 ir 2016 metais šios šalies krepšininkai iškovojo sidabrą. Vokiečiai pirmą kartą žaidė olimpiados pusfinalyje, bet liko be medalio.

Primename, kad dėl aukso šįvakar kausis JAV ir Prancūzijos krepšininkai. Finalo pradžia – 22.30 val.

Serbija: Nikola Jokičius (12 atk. kam., 11 rez. perd., 36 naud. bal.) ir Vasilije Micičius po 19, Bogdanas Bogdanovičius 16 (3/4 trit.), Aleksa Avramovičius 13 (4 per. kam.), Filipas Petruševas 11, Vanja Marinkovičius 10.

Vokietija: Franzas Wagneris 18 (8/9 baud., 9 atk. kam.), Moritzas Wagneris 16, Dennisas Schroderis 13 (6 rez. perd., 6 kld.), Johannesas Thiemannas 11 (6 atk. kam.).

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi