Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Karūnuokite savaitgalį kokybišku turiniu.

Netikėta drama San Chuane: lemiamu metu išsikapstę lietuviai išvengė „dramblių“ antausio

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (2-0) turėjo daug vargo su Dramblio Kaulo Krantu (0-1) ir buvo labai arti pralaimėjimo, tačiau lemiamu metu susiėmė bei galop nuskynė antrąją pergalę olimpiniame atrankos turnyre Puerto Rike – 97:93 (24:18, 23:24, 18:30, 32:21).

Antausio išvengusi Lietuva prieš Afrikos komandas yra pralaimėjusi tik kartą per 11 mačų. Tai įvyko 2012 m. olimpinėje atrankoje Venesueloje prieš Nigerijos rinktinę. Tuo metu Dramblio Kaulo Kranto rinktinei tai buvo pirmasis olimpinių žaidynių atrankos mačas šalies istorijoje.

Iškovoję šią pergalę, lietuviai užsitikrino pirmąją vietą A grupėje ir bilietą į olimpinės atrankos pusfinalį, kuriame susikaus su antrąją vietą užėmusia B grupės komanda. Kitame pogrupyje varžosi Italija, Puerto Rikas ir Bahreinas.

Likus 9 minutėms iki mačo pabaigos lietuviai atsiliko 9 taškais (65:74), tačiau atsakė spurtu 12:4 ir po Mariaus Grigonio dvitaškio kvėpavo varžovams į nugaras (77:78).

Po Luko Lekavičiaus tritaškio likus 4 minutėms lietuviai priartėjo iki 3 taškų (80:83), tačiau varžovai pelnė dvitaškį (85:80), o netrukus įsmeigė ir tritaškį (88:82).

M.Grigonis likus 2,5 minutės atsakė dvitaškiu su pražanga (85:88), varžovai sumetė baudas (90:85). Nesportinę pražangą išprovokavęs Edgaras Ulanovas pataikė tik vieną baudą (86:90).

Visgi netrukus M.Grigonis sumetė baudas (88:90), o Domantas Sabonis pelnė dvitaškį su pražanga ir išlygino rezultatą likus pusantros minutės (90:90). Kitoje atakoje varžovai prametė abi baudas, o Lukas Lekavičius išvedė mūsiškius į priekį (92:90).

Varžovai atsakė tritaškiu (93:92), tačiau L.Lekavičius smeigė tritaškį likus 41 sekundei, taip vėl išvesdamas lietuvius į priekį (95:93).

Dramblio Kaulo Kranto rinktinė dar turėjo du šansus užpulti, tačiau abu metimai skriejo pro šalį ir lietuviai baudomis įtvirtino pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė D.Sabonis, kuris per 28 minutes surinko 22 taškus (9/11 dvit.), 9 atkovotus kamuolius ir 22 naudingumo balus.

M.Grigonis pridėjo 18 taškų, 7 rezultatyvius perdavimus ir 18 naudingumo balų.

Pralaimėjusiems buvęs žalgirietis Deonas Thompsonas pelnė 18 taškų ir surinko 15 naudingumo balų.

Lietuva: Domantas Sabonis 22 (9/11 dvit., 9 atk. kam.), Marius Grigonis 18 (7 rez. perd.), Lukas Lekavičius 13, Edgaras Ulanovas 10 (8 atk. kam.), Ąžuolas Tubelis 9, Donatas Motiejūnas 7, Rokas Jokubaitis 6.

Dramblio Kaulo Krantas: Deonas Thompsonas 18, Jeanas Dally 15, Nisre Zouzoua 13, Assemianas Moulare'as ir Solo Diabate'as po 12.

40 min.: Afrikos ekipa nesugeba užpulti per du kartus, o M.Grigonis baudomis įtvirtina pergalę (97:93).

40 min.: Varžovai pelno taškus, tačiau L.Lekavičiaus dūris vėl persveria rezultatą lietuvių naudai 95:93.

39 min.: L.Lekavičius persveria rezultatą (92:90).

39 min.: Dvitaškis su pražanga! D.Sabonis lygina rezultatą, tačiau prameta baudą (90:90).

38 min.: Grigonis sumeta baudas (88:90).

38: min.: Varžovai pelno tritaškį, M.Grigonis atsako dvitaškiu su pražanga (85:88).

37 min.: Luko Lekavičiaus tritaškis ir lietuviai artėja (80:83).

35 min.: Ir dar viena nesportinė pražanga... M.Grigonis alkūne trinktelėjo varžovui. Tiesa, Afrikos ekipa prameta abi baudas.

35 min.: Dar viena nesportinė pražanga: šįkart D.Saboniui. Varžovai vėl tolsta (77:81).

34 min.: M.Grigonio taškai ir skirtumas dar labiau mažėja (77:78).

32 min.: Lietuviai bunda. M.Grigonis smeigia tritaškį, D.Sabonis prideda dvitaškį su pražanga ir mūsiškiai artėja (71:74).

31 min.: Lukas Lekavičius užsidirba nesportinę pražangą ir skirtumas didėja iki 9 taškų (65:74).

30 min.: Dramblio Kaulo Kranto ekipa pelno dar 5 taškus ir po 30 minučių pirmauja 7 taškais (65:72). Lietuvos rinktinei reikia prabusti.

29 min.: Problemos toliau nesibaigia: Nisre Zouzoua pataiko iš toli ir varžovai priekyje 4 taškais (63:67).

28 min.: Lietuviai rodo charakterį. Tomas Dimša smeigia tritaškį, taip atidarydamas taškų sąskaitą ir išvesdamas mūsiškius į priekį 63:62.

26 min.: Kas darosi San Chuane. Afrikos ekipa perėmė iniciatyvą ir po baudų metimų turi 3 taškų pranašumą. Lietuviai stringa tiek puolime, tiek gynyboje (56:59).

24 min.: Dar vienas Dramblio Kaulo Kranto spurtas ir po Lionelio Kouadio dvitaškio pranašumas mažėja vos iki 1 taško (51:50).

21 min.: Lietuvių pranašumas dar labiau tirpsta. Buvęs žalgirietis Deonas Thompsonas smeigia tritaškį ir lieka vos 2 taškeliai (47:45).

20 min.: Po geros atkarpos – besitęsiančios problemos gynyboje. Lietuviai per 20 minučių praleido 42 taškus. Tai yra ryškiai per daug. 5 taškų pranašumas prieš Dramblio Kaulo Krantą – pernelyg mažas (47:42).

18 min.: Ą.Tubelis tęsia puikų pasirodymą. 22-ejų LKL MVP smeigia tritaškį ir per 10 minučių yra rezultatyviausias su 9 taškais. Tiesa, to paties negalima pasakyti apie Deividą Sirvydį. Talentingasis vilnietis turi problemų asmeninėje gynyboje, užsidirbo dvi neprotingas pražangas ir sėdo ant suolo (45:34).

17 min.: A.Butkevičius dar kartą pasižymi taškais išprovokuodamas pražangą, D.Sabonis toliau dominuoja po krepšiu ir po jo dvitaškio lietuviai pirmą kartą įgyja dviženklį pranašumą (40:29).

16 min.: Visi 12 lietuvių žaidėjų jau buvo panaudoti Kazio Maksvyčio. Paskutinis nuo suolo pakilo Deividas Sirvydis.

15 min.: Lietuvių problemos gynyboje nesibaigia. Dramblio Kaulo Kranto krepšininkai toliau agresyviai renka taškus. Gelbėja tai, kad lietuviai puolime taip pat jaučiasi patogiai. Po krepšiu gerą situaciją susikūręs D.Sabonis tai pavertė dviem taškais ir mūsiškiai turi iniciatyvą (35:26).

12 min.: Pirmasis lietuvių tritaškis! Iki tol lietuviai buvo prametę 6 iš eilės, kol galiausiai iš toli pasižymėjo Donatas Motiejūnas ir lietuviai jau turi 9 taškų pranašumą (29:20).

10 min.: Arnas Butkevičius pelno dvitaškį su pražanga, pasižymi Rokas Jokubaitis ir mūsiškiai nutolsta per 8 taškus (24:16). Visgi nuotaikas kiek pagadina Solo Diabate, kurio dvitaškis su sirena kiek sušvelnina varžovų deficitą (24:18).

9 min.: Dvi Ą.Tubelio baudos ir jau 6 taškai lietuvio sąskaitoje. Puikus pakilimas nuo suolo (20:14).

9 min.: Pagaliau. Mini spurtas 8:2 ir po Ąžuolo Tubelio dvitaškio lietuviai pirmauja 18:14.

7 min.: Kaip liūtas puolime kamuolius kovojantis E.Ulanovas dar kartą provokuoja varžovo pražangą, sumeta baudas ir rezultatas jau yra lygus (12:12).

6 min.: Nors nekrenta tritaškiai, Edgaras Ulanovas sumeta dvi baudas, Domantas Sabonis pataiko sudėtingą dvitaškį ir lietuviai kvėpuoja varžovams į nugaras (11:10).

4 min.: Lietuviai stringa vienas prieš vieną gynyboje. Maxence'as Dadiet smeigia dvitaškį ir varžovai didina persvarą 6:11.

3 min.: Dramblio Kaulo Krantas pradeda mačą solidžiai. Tritaškis ir Afrikos ekipa pirmauja 4:7.

2 min.: Komandos keičiasi taškais. Sąskaitą lietuvių gretose sudėtingu dvitaškiu atidaro Marius Grigonis, kuris mače su Meksika pelnė 21 tašką. Netrukus lietuvis prideda dar vieną dvitaškį (4:2).

Lietuvos rinktinės starto penketas: Domantas Sabonis, Tadas Sedekerskis, Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis, Rokas Jokubaitis.

Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius