2017 03 25

Pikantiška: kaip garsi pažinčių programėlė padėjo NBA žaidėjams

Viskas šiais laikais krepšinyje yra gerokai produktyviau. Žaidėjai gauna daug statistikos, patarimų, specialius treniruočių planus, aukščiausio lygio medicininę pagalbą, tačiau tai tikrai dar ne viskas. ESPN tyrimas įrodė, kad socialiniai tinklai krepšininkams padeda daugiau laiko skirti poilsiui per išvykas į kitus miestus.
„Tinder“
„Tinder“ / Vida Press nuotr.

ESPN atliko žurnalistinį tyrimą, kuris yra vienas įdomiausių per pastarąsias keletą savaičių. Sporto giganto teigimu, technologijos padeda krepšininkams išvykose greičiau susirasti draugę, o tai lemia mažiau laiko, praleisto klubuose ar blaškantis po miestą.

Daugiau miego padeda žaidėjams būti produktyvesniems aikštėje, todėl pergalių išvykoje skaičius visoje NBA yra gerokai padidėjęs.

„Keletas mobiliųjų programėlių pavertė NBA krepšininkų gyvenimą kelyje gerokai patogesniu, – tyrime konstatavo žurnalistas Tomas Haberstrohas. – Jiems nereikia visą naktį praleisti klubuose.“

„Visiška tiesa, jog šiais laikais išvykose galima pamiegoti dvi valandas ilgiau nei prieš 15 metų, nes merginą susirasti yra gerokai lengviau, – teigė vienas buvęs NBA krepšininkas. – Jokių vakarėlių, klubų, vakarienės ar veiklos prieš kelionę į viešbutį.“

Įdomu tai, kad NBA žaidėjų produktyvumas yra pagrindžiamas ir statistika. Štai 1987–1988 m. sezone buvo laimima vos 32,1 proc. visų išvykoje žaidžiamų rungtynių. Tai buvo metas, kai nebuvo jokių socialinių tinklų, o krepšininkai savo naktis leisdavo klubuose.

„Scanpix“/AP nuotr./Jamesas Hardenas
„Scanpix“/AP nuotr./Jamesas Hardenas

Tačiau 2007–2008 metų sezone šis pergalių procentas jau buvo 39,9 proc., o 2010–2011 metais, kai atsirado socialinis tinklas „Instagram“ – 39,6 proc. 2013–2014 m. pasaulį išvydo „Tinder“ ir tais metais išvykoje buvo laimima net 42 proc. visų rungtynių.

Palyginimui, šiemet jis siekia net 42,6 proc. ir yra pats didžiausias visoje NBA istorijoje.

Vida Press nuotr./„Tinder“
Vida Press nuotr./„Tinder“

ESPN istorija taip pat pabrėžia, kad socialiniai tinklai skatina krepšininkus elgtis atsakingiau. Žaidėjai nebegeria tiek daug alkoholio komandos lėktuve, nes bijo būti nufilmuoti ar nufotografuoti. Jie mažiau kvailioja, nes jau po kelių minučių gali atsidurti kuriame nors socialiniame tinkle.

Galų gale, pasitarus su nemažai NBA artimų šaltinių, daroma išvada – krepšininkai miega daugiau ir geria mažiau išvykų rungtynėse.

Galbūt socialiniai tinklai paskatino juos elgtis atsakingiau, o galbūt už gerą jų žaidimą mums reikėtų labai padėkoti tokioms programėlėms kaip „Tinder“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai