2023 09 01

Sumaištis I grupėje: Italija šokiravo Serbiją

Pasaulio krepšinio čempionato antrasis etapas prasidėjo netikėtumu.

Italija dar kartą pamokė Serbiją.

Pernai Europos čempionate italai netikėtai eliminavo serbus su Nikola Jokičiumi jau aštuntfinalyje.

Dabar pasaulio čempionate Italija antrajame etape sumaišė kortas Serbijai, kai penktadienį įveikė pirmą pralaimėjimą patyrusius serbus 78:76 (23:10, 17:23, 19:20, 19:14).

Simone Fontecchio sužaidė nuostabias rungtynes, pelnęs net 30 taškų ir prikėlęs italų šansus pasaulio čempionate.

Italijos krepšininkai nebuvo laikomi šių rungtynių favoritais – jie neturi visų savo žvaigždžių turnyre, o A grupėje nusileido Dominikos Respublikai (82:87).

Tačiau italai geriau pradėjo mačą, o serbų treneris Svetislavas Pesičius jau 7 minutę per minutės pertraukėlę keiksmais davė velnių savo auklėtiniams, kurie be problemų B grupėje prieš tai pasiekė tris pergales.

Kauno „Žalgiryje“ praėjusią sezono dalį žaidęs Achille Polonara nebuvo rezultatyvus, bet dukart atsidūrė dėmesio centre.

Puolant jis keliu įsirėžė į Marko Guduričių, kuris krito ant grindų, o kitame epizode dukart iš eilės italas nukentėjo nuo Nikolos Milutinovo dviejų blokų.

Serbai atsiplėšė trečiajame kėlinyje, kai po lygios pirmosios rungtynių dalies staigiai įgijo dviženklę persvarą, rezultatyviai sužaidus N.Milutinovui ir Ognjenui Dobričiui.

Trečiajame kėlinyje serbai buvo susikrovę 16 taškų persvarą (60:44) ir atrodė, kad šiame mače viskas tampa aišku.

Bet Italija turėjo savo nuomonę. „Utah Jazz“ žaidėjo S.Fontecchio ir veterano Luigi Datome (10 taškų iš eilės) tempiami italai grįžo į kovą, po atkarpos 15:2.

Ketvirtajame kėlinyje jau Italija žengė priekyje, o serbai strigo – jų lyderis Bogdanas Bogdanovičius iš „Atlanta Hawks“ siaubingai atakavo nuo tritaškių linijos – pataikė tik vieną tritaškį iš 13.

Tuo tarpu pirmajame etape pro šalį šaudęs S.Fontecchio šįkart parodė savo klasę.

Šio puolėjo sudėtingas dvitaškis likus 33 sek. padidino italų persvarą iki 4 taškų.

B.Bogdanovičius sumažino skirtumą baudų metimais iki dviejų likus žaisti 28 sek., o serbų treneris S.Pesičius priėmė rizikingą sprendimą neprasižengti.

Likus 7 sek. S.Fontecchio prametė dvitaškį.

Serbų paskutinė ataka vyko chaotiškai, o iš 8 metrų paleistas Stefano Jovičiaus tritaškis nebuvo tikslus.

Italai triumfavo, apsupę S.Fontecchio, kuris tapo pirmuoju Italijos rinktinės krepšininku, pelniusiu pasaulio pirmenybėse 30 taškų nuo 1998 metų, kai 32 taškus įraitė legendinis Carltonas Mayersas.

Kitose I grupės rungtynėse penktadienį dar žais Dominikos Respublikos (3-0) ir Puerto Riko (2-1) komandos.

Sekmadienį Serbija žais su Dominikos Respublika, o Italija baigs grupės kovas su Puerto Riku.

Paini I grupės rikiuotė itin domina ir mus. Būtent šios grupės viena komandų gali tapti varžove Lietuvos rinktinei, jei lietuviai iškops į atkrintamąsias varžybas.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 18 (9/10 baud., 1/13 trit.), Ognjenas Dobričius 15, Nikola Milutinovas 14;

Italija: Simone Fontecchio 30 (9/11 dv.), Marco Spissu 14, Luigi Datome 10, ... A.Polonara 3 (18 min.).