2023 08 26

Svajonių debiutai ir R.Jokubaičio vargai: pažymiai rinktinės žaidėjams ir treneriui

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio pirmenybes Filipinuose pradėjo triuškinama pergale 93:67 prieš Egiptą. 15min portale – Ryčio Vyšniausko pažymiai žaidėjams ir treneriui Kaziui Maksvyčiui.

Egiptietiškas testas Lietuvos rinktinei nepasirodė pats sunkiausias, o tai atsispindi triuškinančioje galutinėje pergalėje.

Žaidybinių duobių buvo antrajame ir trečiajame kėliniuose, kai Afrikos komanda užsikabino lietuviams nepataikius tritaškių. Šioje atkarpoje varžovai ėmė sėkmingiau spaustis baudos aikštelėje ir patogiau jaustis, kai mūsiškiai netaikliais šūviais daužė lanką, po kurių Egipto krepšininkai galėjo bėgti į greitas atakas.

Matėme sėkmingų buvusio „Šiaulių“ žaidėjo Assemo Marei epizodų. Jis paprasčiausiu būdu vienas prieš vieną sugebėjo palaužyti Joną Valančiūną. Tai atrodė pakankamai galingai ir įspūdingai.

Bet žaidimo kontrolė tarsi visada buvo Kazio Maksvyčio vyrų rankose.

Tai – skirtingo lygio komandos su skirtingo lygio žaidėjais, o galutinis rezultatas rodo labai užtikrintą mūsiškių pergalę. Jau ketvirtojo kėlinio pirmose minutėse matėsi, jog rungtynės yra visiškai užlaužtos.

Kai pradėjo kristi metimai, palengvėjo ir gyvenimas. Varžovai gynėsi 2–3 zona, kurią lengviausias būdas įveikti yra pataikyti iš toli.

Labiausiai šiose rungtynėse pradžiuginęs dalykas – solidūs Lietuvos rinktinės debiutantai.

#2 Margiris Normantas – 9

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka
18 tšk. (3/3 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), 2 rez. perd., 19 naud. bal., 18 min.

Margiris Normantas pralaužė ledus, traukė komandą į priekį ir rodė pavyzdį.

Puolime jis buvo įstatytas į tikro šiuolaikinio combo stiliaus gynėjo vaidmenį, kai jam teko rinkti taškus, žaisti agresyviai, bet ir tuo pačiu sukurti kažkiek progų kitiems.

Vilnietis buvo bene geriausias kūrėjas aikštelėje.

Šalia viso to eina M.Normanto gynyba, apie kurią mes dažnai kalbame. Jis gali gintis kibiai, išmušti varžovus iš vėžių, paspausti, kai nėra keturių komandinių pražangų.

Rezultatyviausias rungtynių žaidėjas ir svajonių debiutas. Sveikinimai, Margo.

#8 Tadas Sedekerskis – 8

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Tadas Sedekerskis
7 tšk., 7 atk. kam., 2 rez. perd., 14 naud. bal., 24 min.

Kai žaidėjas dvikovos pradžioje sugrūda gražų „2+1“ dėjimą, galima jausti, kad jis turės gerą mačą.

Tadas Sedekerskis labai gerai žaidė be kamuolio, rado sau reikiamą vietą – kada reikia būti kampe, o kada reikia kirsti pro galinę liniją.

Mes žinome šio puolėjo gynybą, bet sunku ją vertinti, kai Egiptas neturėjo monstro, kurį Tadui būtų reikėję stabdyti.

Viskas buvo padaryta tvarkingai. Jis žaidė starto penkete ir stipriai prisidėjo prie anksti susikrautos persvaros. Tikrai solidus pasirodymas.