2023 09 09

Trigubą dublį medžiojusio L.Dončičiaus slovėnai pasaulio čempionate – septinti

2023 metų pasaulio krepšinio čempionato 7-oji vieta atiteko Lukos Dončičiaus vedamai Slovėnijos rinktinei, kuri per paskutiniąsias savo rungtynes Maniloje palaužė Italijos nacionalinę komanda 89:85 (15:18, 27:23, 28:19, 19:25).

Rungtynes geriau pradėjo italai, kurie pirmojo kėlinio viduryje atitrūko 12:4. Slovėnai po keleto minučių atsakė spurtu 9:0 ir antrojo kėlinio pradžioje jau jie atsidūrė priekyje 20:18.

Rungtynių lūžis galėjo įvykti trečiojo kėlinio pradžioje, kuomet Slovėnijos komanda padidino persvarą iki 11 taškų (57:46). Po keleto minučių Zoranas Dragičius pelnė 4 taškus iš eilės, 2 baudos metimus pridėjo L.Dončičius ir Slovėnijos rinktinės pranašumas išaugo iki 15 taškų (65:50).

Vis dėlto ketvirtojo kėlinio pradžioje italai po Simone Fontecchio 6 taškų iš eilės ir Nicolo Melli dvitaškio sumažino atsilikimą iki 3 taškų (70:73). Po slovėnų minutės pertraukėlės padėtis nepasikeitė, o Italijos komanda išlygino rezultatą – 76:76.

Netrukus rungtynėse įvyko jaudinanti akimirka. Likus žaisti 3 min. 26 sek., aikštę paliko karjerą baigiantis Luigi Datome, kurį ovacijomis išlydėjo tiek abiejų komandų žaidėjai, tiek žiūrovai. 35 metų veteranas per paskutiniąsias savo rungtynes žaidė 10 min. ir pelnė 1 tašką.

Aikštėje netrukus vėl užvirė kova, kurioje vėl šiek tiek pranašiau atrodė slovėnai, sugebėję atitrūkti 83:78.

Vis dėlto italai atsakė Marco Spissu 5 taškų serija ir rezultatas vėl tapo lygus (83:83). Dar po keleto akimirkų Giampaolo Ricci greitoje atakoje išvedė savo komandą į priekį – 85:83.

Likus žaisti 40 sek. Jakobas Čebašekas tritaškiu sugrąžino persvarą slovėnams (86:85), o italai savo atakoje prarado kamuolį.

Per likusį laiką Slovėnijos rinktinė baudos metimais įtvirtino savo pergalę ir šventė pergalę.

Slovėnijos rinktinę į pergalę atvedė L.Dončičius, medžiojęs pirmą istorijoje pasaulio čempionatų trigubą dublį. NBA žvaigždė savo komandai pelnė 29 taškus (3/5 dvit., 5/10 trit., 8/10 baud.), 10 kartų atkovojo kamuolį ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus (32 naudingumo balai). Vis dėlto L.Dončičius ir prarado kamuolį net 9 kartus.

Rezultatyvumu tik komandos lyderiui nusileido vos 16 min. žaidęs Mike'as Tobey (12 taškų), 10 taškų pridėjo Zoranas Dragičius.

Italijos rinktinei M.Spissu surinko 22 taškus, S.Fontecchio – 16, Achille Polonara – 13.