2023 09 03

Vokiečiai sukaustė fantastiškai startavusius slovėnus ir tolyn žengia nėkart nepralaimėję

Pasaulio krepšinio čempionate Vokietijos rinktinė 100:71 (11:25, 27:9, 30:18, 32:19) nugalėjo Slovėniją ir į turnyro ketvirtfinalį žengia dar nepatyrusi pralaimėjimo.

Abi šios komandos jau buvo užsitikrinusios vietas atkrintamosiose ir varžėsi tik dėl pirmos vietos grupėje.

Pirmoje rungtynių pusėję komandos pateikė du skirtingus scenarijus.

Pirmajame kėlinyje skleidėsi Luka Dončičiaus magija. Šis per pirmąsis 10 minučių pelnė 12 taškų, o kėliniui pasibaigus Klemeno Prepeličiaus tritaškiu slovėnai atitrūko 25:12.

Vokiečių lyderis Dennisas Schroderis apsižodžiavo su treneriu, ir, atrodė, kad Vokietijos komanda byra.

Vis dėlto antrajame kėlinyje viskas kardinaliai pasikeitė.

Emocijas sunkiai tvardęs L.Dončičius konfliktavo ir su varžovais, ir su teisėjais – antrajame kėlinyje jis tepelnė 2 taškus.

Tuo metu vokiečiai mažino skirtumą, o baigiantis kėliniui ir išsiveržė į priekį – 36:34. Antrą ketvirtį jie laimėjo 27:9.

Po pertraukos tolia sukosi vokiečių atakų karuselė.

Siautėjo D.Schroderis, Isaacas Bonga ir Danielis Theisas, o slovėnų puolimas liko supančiotas.

Kėliniui baigiantis komandas jau skyrė 19 taškų – 61:42.

Vokiečiai atgal nebesidairė ir įsirašė penktą pergalę iš tiek pat galimų.

Vokietija: Dennisas Schroderis 24 (4/7 trit., 10 rez. perd., 31 naud. bal.), Danielis Theisas 14 (7 atk. kam.), Isaacas Bonga 12, Moritzas Wagneris (8 atk. kam.) ir Nielsas Giffey – po 10.

Slovėnija: Luka Dončičius 23 (2/11 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Klemenas Prepeličius 12, Žiga Dimecas 9.

Vokiečiai ketvirtfinalyje žais su latviais arba ispanais. Tuo metu slovėnų lauks tie patys latviai arba kanadiečiai.