Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Ką reikėtų žinoti apie „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“?

Apsilankyti parduotuvėje ir įsigyti CD diską – prieš keletą dešimtmečių tai buvo vienintelis būdas papildyti savo kompiuterinių žaidimų kolekciją. Nors ši praktika nėra išnykusi, šiandienos žaidimų mėgėjai daug dažniau įsigyja žaidimus skirtingose skaitmeninėse platformose, taip pat siūlančiose aibę papildomų paslaugų bei funkcijų. „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“ platformas drąsiai galima laikyti šiandieninės kompiuterinių žaidimų industrijos veidais.
Ką reikėtų žinoti apie „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“?
Ką reikėtų žinoti apie „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“?

Beveik visi naujausi žaidimai reikalauja aktyvios paskyros viename iš šių skaitmeninių pramogų tinklų. Priimant sprendimą, kurios iš šių paslaugų jums yra tinkamiausios visada pravers trumpa pažintis su kiekvienos platformos istorija, funkcionalumu, bei suteikiamomis paslaugomis.

Partnerio nuotr./Ką reikėtų žinoti apie „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“?
Partnerio nuotr./Ką reikėtų žinoti apie „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“?

„Steam“

Kalbant apie šiandieną, turbūt būtų sunku rasti PC žaidimų entuziastą ar entuziastę neturinčius „Steam“ paskyros. Tačiau 2003-siais ši platforma prasidėjo tik kaip žaidimų kompanijos „Valve“ pasitelkta priemonė reguliariai ir be itin sudėtingų techninių kliūčių atnaujinti savo žaidimus tokius kaip „Half-Life“ ar „Counter-Strike“. Pirmaisiais „Steam“ platformos gyvavimo metais, norėdami žaisti įsigytus „Valve“ žaidimus vartotojai turėjo parsisiųsti ir įsirašyti „Steam“ į savo asmeninį kompiuterį. Ši būtinybė susilaukė neigiamo atsako, todėl „Valve“ pradėjo plėsti „Steam“ programos funkcionalumą ir dėl šio tikslo bendradarbiauti su trečios šalies žaidimų leidėjais, bei kūrėjais.

Nuo 2007-ųjų „Steam Store“ parduotuvėje jau buvo galima rasti gerai žinomų žaidimų kompanijų „Capcom“, „id Software“ ir „Eidos Interactive“ produktų. Metų eigoje „Valve“ partnerių sąrašas tik toliau augo ir šiandien „Steam“ pristato daugiau nei 34 tūkstančių žaidimų asortimentą, įtraukiantį daugelį garsių kompiuterinių žaidimų serijų. „Steam“ platforma tapo daugelio PC žaidėjų pagrindiniu pasirinkimu ir tai nekelia nuostabos. „Valve“ skaitmeninė žaidimų parduotuvė garsėja savo reguliariais išpardavimais bei nuolaidomis, o taip pat suteikia progą prisijungti prie žaidėjų bendruomenės įtraukiančios virš 90 milijonų aktyvių narių.

Kiekvienas asmuo gali už dyką atsiųsti „Steam“ programą, susikurti paskyrą ir papildyti savo asmeninę žaidimų biblioteką nemokamais žaidimais, tačiau pilnos platformos funkcijos kaip, kad galimybė susirašyti su draugais, prisijungti prie grupių, kurti unikalų turinį „Steam Workshop“ ar prekiauti per „Steam Market“ tampa prieinamos tik išleidus 5 eurus arba dolerius „Steam Store“ parduotuvėje, priklausomai nuo „Steam“ paskyros regiono. Skirtingų šalių ir vertės „Steam“ dovanų kortelės siūlomos Eneba.com/lt parduotuvėje gali puikiai pasitarnauti įgyjant prieigą prie pilno „Steam“ platformos funkcionalumų rinkinio, išsirinkus „Steam gift card“ piniginės papildymą pagal šalį kurioje buvo užregistruota naudojama „Steam“ paskyra.

Įsigyti Steam Wallet card

Partnerio nuotr./Ką reikėtų žinoti apie „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“?
Partnerio nuotr./Ką reikėtų žinoti apie „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“?

„PS Store“

Japonų, bei amerikiečių kompanijos „Sony Interactive Entertainment“ sukurtas „PS Store“ skaitmeninių pramogų tinklas (dar žinomas kaip „PlayStation Network“ arba tiesiog „PSN“) pradėjo veikti 2006-ųjų metų lapkritį. Tam tikra prasme, „PS Store“ galima laikyti „Steam“ analogu „PlayStation“ konsolėse, siūlančiu identiškas paslaugas vartotojams kuriuos domina kompiuteriniai žaidimai, tačiau būtų neteisinga teigti, jog šioje platformoje prieinamos galimybės apsiriboja tik tuo. Turintys „PSN“ paskyrą gali naudotis šio pramogų tinklo suteikiamomis paslaugomis skirtinguose mobiliuosiuose įrenginiuose, žiūrėti „PS Store“ įsigytus filmus per „Blu-ray“ leistuvą, mėgautis muzika per „Spotify“, bei užsisakyti įvairias kitas prenumeratas.

Tarp pastarųjų, kompiuterinių žaidimų mėgėjams ypač dosni „PS Plus“ prenumerata. Ši paslauga „PlayStation“ konsolių savininkams suteikia galimybę mėgautis daugelio žaidėjų ir kooperacijos režimais skirtinguose PS4 žaidimuose. Negana to, kiekvienas asmuo turintis „PS Plus“ narystę gali nemokamai parsisiųsti du iš anksto paskelbtus „PlayStation Network“ žaidimus kiekvieną mėnesį. Ir tai ne šiaip antrarūšiai žaidimai, o gerbėjų ir kritikų pripažinti AAA hitai, tarp kurių neretai pasitaiko ir „PlayStation 4“ ekskliuzyvų.

„PSN“ platforma taip pat siūlo išbandyti „PlayStation Now“ narystę, ši kartais dar vadinama kompiuterinių žaidimų „Netflix“. „PlayStation Now“ suteikia laisvą prieigą prie plačios PS2, PS3 ir PS4 konsolių žaidimų kolekcijos, įtraukiančios virš 800 pasirinkimų. Žaidimus galima arba transliuoti nuotoliniu būdu iš „Sony“ serverių, arba atsisiųsti juos į savo asmeninę konsolę. Visas šias paslaugas, įskaitant ir „PS Store“ papildymus, taip pat galite įsigyti „Eneba“ parduotuvėje. Prieš atliekant pirkimą vertėtų pasitikrinti „PSN“ paskyros regioną - pagal „PlayStation Network’’ nuostatas, ties kai kuriais regionais yra taikomos papildomos sąlygos.

Įsigyti PlayStation Network gift card

Įsigyti PlayStation Plus membership

Partnerio nuotr./Ką reikėtų žinoti apie „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“?
Partnerio nuotr./Ką reikėtų žinoti apie „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“?

„Xbox Live“

2002-ųjų lapkritį „Microsoft“ sukurtas „Xbox Live“ pramogų tinklas nenusileidžia „PlayStation Network“ platformai, o „Microsoft“ ir „Sony“ santykiai ir ilgametė konkurencija toliau skatina inovacijas abiejuose skaitmeninių pramogų tinkluose. Ši dinamika tarp dviejų tech-milžinų užmezgė, užtikrino ir užtvirtino pasirinkimo laisvę vartotojams. Su kiekviena nauja „Xbox“ konsole, „Xbox Live“ platforma pristatė kardinalius pokyčius, o „Microsoft“ kompanija ir toliau sėkmingai reaguoja į besikeičiančius žaidėjų poreikius, bei naujas tendencijas kompiuterinių žaidimų ir konsolių rinkoje.

Kaip ir „PlayStation Network“, „Microsoft“ skaitmeninis pramogų tinklas suteikia galimybę susikurti paskyrą, papildyti jos santaupas, bei įsigyti filmų, TV serialų, muzikos, užsisakyti papildomų paslaugų planus ir žinoma – mėgautis kompiuteriniais žaidimais. Nors bazinės „Xbox Live“ funkcijos yra visiškai nemokamos, su „Xbox Live Gold“ prenumerata „Microsoft“ konsolių savininkai drastiškai išplečia savo galimybes, mėgaudamiesi daugelio žaidėjų režimu, atsiimdami nuo 2 iki 4 nemokamų „Xbox“ žaidimų kiekvieną mėnesį, bei gaudami išskirtinius „Microsoft Store“ pasiūlymus su nuolaidomis iki 75%.

„Xbox Live Gold“ nėra vienintelė vartotojui patogi narystė „Xbox Live“ platformoje. „Xbox Game Pass“ tai prenumeruojama paslauga, leidžianti mėgautis „Microsoft“ parinktų žaidimų kolekcija, taip pat apimančia ir naujausius, bei populiariausius „Xbox Games Studios“ žaidimus. Visi „Xbox Game Pass“ žaidimai, net ir patys seniausi leidiniai, puikiai veikia aštuntosios kartos „Xbox One“ konsolėje, todėl pasirinkimo gausa abejoti neteks. Prieš naudojantis „Xbox Live“ pasiūlymais „Eneba“ svetainėje, svarbu įsitikinti, jog produkto ir jūsų „Xbox Live“ paskyros regionai būtų tapatūs.

Įsigyti Xbox Live gift card

Įsigyti Xbox Live membership

Partnerio nuotr./Ką reikėtų žinoti apie „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“?
Partnerio nuotr./Ką reikėtų žinoti apie „Steam“, „PS Store“, „Xbox Live“ ir „Nintendo eShop“?

„Nintendo eShop“

2011-siais startavusi „Nintendo eShop“ platforma vartotojams siūlo ir alternatyvių, niekur kitur neprieinamų funkcionalumo ypatybių. Tai neišvengiamai sąlygoja aplinkybė, jog japonų kompanija „Nintendo“ yra kompiuterinių žaidimų industrijos gigantė, išpuoselėjusi ilgametes tradicijas ir ikoniškas visame pasaulyje pamiltas žaidimų serijas tokias kaip „Super Mario“, „Pokémon“, „The Legend of Zelda“ ir „Donkey Kong“. Savo asortimentu „Nintendo eShop“ platforma nustebins tiek šiandieninę žaidėjų auditoriją, tiek veteranus besiilginčius nostalgiškų pramogų iš devyniasdešimtųjų laikotarpio kompiuterinių žaidimų eros.

„Nintendo eShop“ paslaugomis gali naudotis „Nintendo Wii U“, „Nintendo 3DS“ , „Nintendo 3DS XL“ ir naujausios „Nintendo Switch“ konsolės savininkai. Pastaroji nešiojama „Nintendo“ konsolė lengvai leidžia mėgautis naujausiais, techniškai reikliais AAA žaidimais, tačiau nesvarbu, kuria sistema nuspręsite naudotis – su „Nintendo eShop“ siūloma „Nintendo Online“ prenumerata gausite ne tik galimybę žaisti tinkle, tačiau ir neribotą prieigą prie nuolatos augančios klasikinių „Nintendo Entertainment System“ (NES) ir „Super NES“ žaidimų bibliotekos. Tai puiki galimybė išmėginti visas kompiuterinių žaidimų kultūros klasikas moderniose „Nintendo“ žaidimų sistemose.

Visomis „Nintendo Online“ narystės paslaugomis įmanoma mėgautis pigiau vietoje individualios prenumeratos užsisakant narystę visai šeimai (angl. „Nintendo Online Family Membership“). Individualus „Nintendo Online“ planas suteikia prieigą prie prenumeratos paslaugų tik vienai „Nintendo“ paskyrai, o 12 mėnesių šeimos prenumerata tomis pačiomis paslaugomis leidžia naudotis iki aštuonių asmenų. Su kiekviena nauja paskyra metinė paslaugos kaina asmeniui mažėja, todėl tai puikus pasirinkimas namuose su daugiau nei viena „Nintendo“ konsole. Praktiškumas, mobilumas, ir laiko patikrinti „Nintendo“ žaidimai skamba puikiai? „Eneba’’ svetainėje visi Nintendo pasiūlymai pigiau.

Įsigyti Nintendo eShop gift card

Įsigyti Nintendo eShop membership

„Eneba“ asortimentas – visų platformų poreikiams

Kiekviena iš aptartų platformų turi unikalių privalumų ir tik jai vienai būdingų ekskliuzyvinių žaidimų, todėl kur pasirinkti žaisti priklauso nuo individualaus skonio, interesų bei poreikių. Kita vertus, visus žaidėjus vienija bendra galimybė apsilankyti internetinėje „Eneba“ žaidimų parduotuvėje ir apsirūpinti savo mėgstamiausios platformos žaidimais, atsiunčiamu turiniu (DLC), skaitmeniniais papildymais ar „PS Plus“, „Xbox Live Gold“, bei „Nintendo Online“ prenumeratomis – tai puiki proga sutaupyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos