Kovo pradžioje lenktynininkas Artūras Daunoravičius kreipėsi į LASF Etikos ir drausmės komisiją dėl lenktynininko iš Tauragės Gedimino Maškausko pasisakymų apie karą Ukrainoje.
„Tuo metu sujudo visa autosporto bendruomenė, bandydama padėti Ukrainai. Pirko arba dovanojo visureigius, motociklus, neperšaunamas liemenes. Tačiau kai kurie bendruomenės nariai kalbėjo Kremliaus propagandine kalba. Dėl to ir nusiunčiau G.Maškausko komentarą po Stasio Tarailės postu LASF“, – paaiškino A.Daunoravičius 15min.
LASF komisija, kurios išvadas pasirašė pirmininkė Katažina Šeinauskienė, priėjo prie išvados, kad tauragiškis G.Maškauskas nepadarė Drausmės pažeidimo.
Reaguodami į tai iš Tarybos atsistatydino Vaidotas Žala, Mantas Babenskas ir Vitoldas Milius.
„Man yra gėda už sprendimus ir argumentus, kuriuos pastaruoju metu matau federacijoje karo Ukrainoje atžvilgiu. Dėjau daug pastangų, kad prastumčiau teisingas pozicijas. Negaliu dirbti organizacijoje su kolegomis, kuriems karo neigimas yra žodžio laisvė“, – pakomentavo savo sprendimą lenktyninkas Vaidotas Žala. Jis 15min sakė, kad prieita riba, kai dirbti su LASF vadovybe dėl keistų jos argumentų nebegali.
V.Milius savo sprendimą komentavo trumpai: „Kai kas antrą savaitę važiuoji į Ukrainą, veždamas pagalbą, kitokio G.Maškausko ir federacijos požiūrio į tai vertinimo būti negali“.
Politiniai nesutarimai LASF Taryboje prasidėjo jau pirmąją karo Ukrainoje savaitę. Rusijai užpuolus Ukrainą 3 prieš 2 Tarybos nariai balsavo už tai, kad federacija nutrauktų bendradarbiavimą su degalinių tinklu „Viada LT“.
Nesunku atspėti, kad už sutarties nutraukimą balsavo tie trys nariai, kurie dabar pasitraukė iš LASF Tarybos. Už bendradarbiavimo tęsimą savo argumentus išsakė LASF prezidentas E.Janavičius ir V.Pleskovas.