„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Atėjus žiemai svarbiausia žinoti, ar jūsų automobilio akumuliatorius dar tinkamas

Termometrų stulpeliams nukritus žemiau 0 laipsnių ir net žemiau -10, automobilių vairuotojai vėl susiduria su problemomis užkuriant automobilius. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad šių metų pradžioje buvo žiauriausia žiema automobilių akumuliatoriams per visą penkmetį, taigi vertėtų jau dabar susirūpinti, kad problemos šią žiemą būtų kuo mažesnės, rašoma pranešime.
Automobilio remontas žiemą
Automobilio remontas žiemą / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Atšalus pagalbos prireikia 7 kartus dažniau

Draudikai pastebi, kad pagrindinės problemos vairuotojus žiemą užklumpa, kai prireikia užvesti automobilį, išsikrovus akumuliatoriui.

„Labai aiškiai pajaučiame tokios pagalbos poreikio augimą, kai ženkliai keičiasi temperatūra į minusinę pusę. Ypač – kai naktį jau artėjama prie -20 laipsnių šalčio – tokiais atvejais pagalbos prašymų sulaukiame net 7 kartus daugiau“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Anot jo, šių metų sausio mėnesį buvo užfiksuota virš 900 atvejų, kai prireikė techninės pagalbos išsikrovus automobilio akumuliatoriui. Tai yra penkis kartus daugiau nei pernai metų sausio mėnesį ir daugiausiai per pastarąjį penkmetį.

„Pagrindinės problemos, susijusios su automobilių akumuliatoriais, būna dvi – visų pirma gali būti, kad akumuliatorius jau atitarnavo savo laiką ir, paspaudus šaltukui, jam nebeužtenka energijos užvesti sušalusį variklį, nes yra susitingę tepalai bei kiti variklio agregatai. Antroji problema – retas automobilio naudojimas, pavyzdžiui kartą per savaitę. Tokiu atveju akumuliatorius nėra pakraunamas veikiančio vidaus degimo variklio.

Tam, kad šią žiemą tokie dideli skaičiai vėl neišaugtų, rekomenduočiau jau dabar susirūpinti savo automobilio tvarkingumu ir pasitikrinti, ar jūsų automobilio akumuliatorius vis dar tinkamas naudojimui“, – mintimis dalinasi Artūras Juodeikis.

„Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas išskiria ir dar keletą kitų svarbiausių priemonių, kaip apsisaugoti nuo netikėto automobilio neužkūrimo:

  • Nepalikti įjungtų lempučių automobilio salone/bagažinėje;
  • Reguliariai naudotis automobiliu, kad visiškai neišsikrautų akumuliatorius;
  • Kelionė automobiliu turi trukti ilgiau nei 20-30min., kad spėtų pasikrauti akumuliatorius. Labai trumpos kelionės trumpina akumuliatoriaus tarnavimo laiką.

Svarbu prisiminti ne tik akumuliatorius

Anot Artūro Juodeikio, taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad priežastys, kai neužsiveda automobilis, gali būti susijusios ne tik su akumuliatoriaus problemomis.

„Nemalonumų gali kilti ir dėl neprižiūrėtos kuro sistemos bei dėl gedimų ar trikdžių elektros grandinėje. Šių metų pradžioje dėl variklio sistemos gedimų, įvykių skaičius beveik siekė 290. Taigi, šalti žiemos rytai parodo silpniausias mūsų automobilių vietas, kurias vertėtų susitvarkyti nelaukiant didesnių problemų“, – sako Artūras Juodeikis.

Nestinga naudingos pagalbos

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendrovės klientams metų pradžioje buvo suteikta paslaugų vidutiniškai už beveik 40 tūkst. eurų per vieną mėnesį. Vidutiniškai tokia paslauga, kai prireikia pagalbos nusilpus ar išsikrovus akumuliatoriui, kainuoja nuo 35 iki 50 eurų, priklausomai nuo to, kur stovi automobilis.

„Mes šią nemokamą pagalbą esame įtraukę į privalomąjį draudimą ir matome, jog tai labai pasiteisino, nes kaip jau minėjau – skaičiai buvo rekordiški. Taip pat norisi priminti apie tokią pagalbą, kurią vairuotojai, turintys privalomąjį vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą (MTPL), linkę pamiršti.

Techninė pagalba kelyje yra neatskiriama MTPL draudimo dalis, o šiuo metu turime dešimt paslaugų, pavyzdžiui ištempimą iš sniego ar purvo, avarinį durelių atrakinimą, taksi iš eismo įvykio vietos ir kitas, todėl verta nepamiršti pasidomėti ne tik kaip prižiūrėti automobilį, bet ir kada kreiptis kilus nenumatytoms problemoms“, – teigia Artūras Juodeikis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs