Nemalonus įvykis nutiko vasario 3 dieną, apie 21 val., kai Gintarė važiavo maršrutu Vilnius–Telšiai. Japoniškos arba korėjietiškos markės automobilis prie jos vairuojamos transporto priemonės prisikabino likus maždaug 20 kilometrų iki Kauno.
„Maždaug 2014 metų gamybos balta „Toyota“, o gal „KIA“ (nespėjau užfiksuoti automobilio, nes buvau labai sutrikusi ir išsigandusi) ėmė mane persekioti iki Kauno likus gal 20-iai kilometrų. Pirmiausia automobilis mane aplenkė, grįžo į pirmąją juostą ir ėmė staigiai stabdyti.
Nesupratau, kodėl jis taip pasielgė ir tiesiog persirikiavau į antrą juostą ir aplenkiau tą baltą automobilį. Vėliau viskas pasikartojo dar kartą – mane vėl aplenkė, pristabdė, tada aš vėl aplenkiau“, – šiurpą keliančią istoriją tęsia Gintarė.
Vėliau nejuokingas katės ir pelės žaidimas įgavo pagreitį – baltasis automobilis ėmė signalizuoti Gintarei ir vis agresyviau bandė sustabdyti merginos vairuojamą apynaujį „Audi“ automobilį:
„Pastebėjau, kad baltame automobilyje važiuoja du vyriškiai. Tuomet automobilio vairuotojas pradėjo man mirksėti ilgomis šviesomis. Dar labiau sutrikau ir ėmiau važiuoti lėčiau. Baltasis automobilis taip pat atsitraukė ir dar kartą sumirksėjo.
Žibintų spalvos nebuvo įprastos tradiciniam automobiliui – jos buvo melsvų ir raudonų atspalvių, panašios į tokias, kurios naudojamos specialaus transporto. Tačiau supratau, kad tai tikrai nebuvo nežymėtas policijos automobilis – pareigūnai su tokia transporto priemone mane yra stabdę ir žinau, kaip tai atrodo.
Šis „žaidimas“ tęsėsi kol privažiavome Kauną. Pamačiau priekyje važiuojančius vilkikus, pasinaudojusi situacija nėriau tarp jų ir, pažeisdama Kelių eismo taisykles, atitrūkau nuo mane persekiojusio automobilio.
Esu tikra, kad paslaptingi vyriškiai tikrai norėjo sustabdyti mane. Kadangi važiavau viena, viskas galėjo pasibaigti labai liūdnai“, – istoriją baigia skaitytoja Gintarė.
Kaip atskirti tikrus policininkus?
Lietuvos policijos komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis iš karto pabrėžia – tokių automobilių, kurie yra aprašyti istorijoje, policija neturi.
„Visų pirma, prie nežymėto policijos automobilio vairo niekada nesėdės neuniformuotas policijos pareigūnas. Automobilyje visada būna du pareigūnai, kurie vilki tarnybines uniformas. Turi matytis antpečiai ir herbas – Vytis.
Kitas dalykas – policija niekada neužkirtinėja kelio ir prieš jūsų akis nestabdys. Pareigūnai nežymėtame automobilyje visą laiką važiuos jums iš paskos. Signalizuos jie irgi ne mirksėdami ilgomis šviesomis, o įjungę specialiuosius šviesos signalus.
Mėlyni ir raudoni švyturėliai nežymėtose policijos transporto priemonėse matomi 360 laipsnių kampu“, – teigia R.Matonis.
Tiesa, pašnekovas pabrėžia, kad jeigu stabdomas automobilis ilgą laiką nestoja, pareigūnai gali prisigretinti lygiagrečiai prie stabdomojo.
Specialistas taip pat priduria, kad jeigu vairuotojui kyla kokių nors įtarimų, jis visada gali skambinti pagalbos numeriu 112. Operatorė sujungs su policijos pareigūnais, kurie arba patvirtins, kad vairuotojo automobilis yra stabdomas, arba vyks prie jūsų ir jus pasitiks tarnybinis automobilis.
Pareigūnas teigia, kad Gintarės aprašomoje situacijoje tikrai galėjo pasitaikyti piktavaliai, pareigūnais apsimetinėjantys nusikaltėliai:
„Panašių atvejų yra tikrai buvę, ir ne vienas. Tikrai tikiu, kad Gintarę galėjo stabdyti ne policijos pareigūnai, o apsimetėliai“, – tikina pašnekovas.