Viršiję greitį vairuotojai apie tai bus informuojami elektroninėmis priemonėmis. Kartais protokolas gali atkeliauti ir po kelių dienų.
Atstumas, iš kurio pareigūnai gali matuoti greitį – daugiau nei kilometras. Vilniaus kelių policijos pareigūnas Donatas Mankauskas „Žinių radijui“ sakė, kad jei sąlygos leidžia ir yra tiesus kelias, nėra vingių, pažeidimas gali būti užfiksuotas net iki pusantro kilometro.
Modernūs matuokliai skirti ne tik greičiui fiksuoti. Jais galima nufilmuoti pažeidėjus, prie vairo besinaudojančiais mobiliaisiais telefonais ir nesegančius saugos diržų.
Pasak pareigūno, šie lazeriniai greičio matuokliai turi gerą vaizdo kokybę – juose viskas, kuo puikiausiai matosi ir įranga pasižymi aukštos kokybės raiška.
Ar šiems lazeriniams matuokliams turi įtakos oro sąlygos? Juk, pavyzdžiui, „trikojams“ nepalankus rūkas arba lietus. Pareigūnų teigimu, oro sąlygos gali daryti tik nežymią įtaką. Labiausiai trukdo tiesioginiai saulės spinduliai.
TAIP PAT SKAITYKITE: Selo sulaikymo įrašas priminė telefono naudojimo prie vairo taisykles: kada tai daryti legalu, o kada ne?
Didžioji dalis eismo nelaimių (apie 34 proc.) įvyksta viršijus greitį. Tačiau taip pat labai didelė problema yra atvejai, kai prie vairo užsiimama pašaline veikla. Ypač didelį pavojų kelia naršymas telefone.