„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Septyni patarimai, kaip paruošti automobilį žiemai

Atėjus žiemai, plikledis, minusinė temperatūra ir pūgos gali tapti tikru išbandymu vairuotojams bei jų automobiliams. Todėl svarbu iš anksto pasiruošti šalčiausiam metų laikui ir įsitikinti, kad jūsų transporto priemonė veikia tvarkingai. „carVertical“ ekspertai dalinasi naudingais patarimais, padėsiančiais išgyventi žiemą ir išvengti problemų kelyje.
Eismo sąlygos A2 kelyje
Eismo sąlygos A2 kelyje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

1. Pasikeiskite padangas

Žiemos metu savo vairavimo stilių teks pakeisti. Jei vairuosite automobilį su prastai sukimbančiomis padangomis, sniegas ir ledas gali tapti tikru iššūkiu.

„Padangos yra vienintelis dalykas, jungiantis jūsų automobilį su žeme. Dėl prasto sukibimo važiuodami apledėjusiu keliu galite prarasti automobilio kontrolę“, – sako automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis.

Atsargiai vairuodami ir pasirinkę tinkamas žiemines padangas, sumažinsite slydimo riziką. Tiesa, ne visos žieminės padangos pasižymi tokiomis pat savybėmis.

Rinkdamiesi žieminių padangų komplektą, atkreipkite dėmesį į padangos sukibimo su šlapia danga žymėjimą (žymima raidėmis nuo A iki E). Snaigės simbolis reiškia, kad padanga yra išlaikiusi stabdymo ant sniego testą. Jei norite dar patikimesnių padangų, tinkamų itin šaltam orui, ieškokite kalno su viduje esančia snaige simbolio.

2. Apsaugokite kėbulą nuo korozijos

Automobilių gamintojai nuolat tobulina variklių efektyvumą, važiavimo komfortą ir keleivių saugumą. Deja, ne visi jie investuoja į tinkamą apsaugą nuo korozijos, kuri vos po kelių žiemos sezonų gali tapti rimta problema.

Norint apsaugoti automobilio kėbulą, reikėtų bent 1-2 kartus per mėnesį plauti savo automobilį, taip pašalinant druską. Tiesa, tai nesuteiks garantijos, kad po metų ar kelių automobilio kėbulas nepradės rūdyti.

Efektyviausias būdas apsaugoti automobilį – padengti jo važiuoklę antikoroziniais produktais. Užteks vos vieno sluoksnio, kad jūsų automobilio kėbulo gyvavimo trukmė reikšmingai pailgėtų.

3. Apžiūrėkite valytuvus

Stipri pūga gali stipriai sumažinti matomumą ir sukelti didelį pavojų, todėl svarbu patikrinti, ar jūsų automobilio valytuvai tinkamai veikia.

Priklausomai nuo gamintojo, saikingai naudojami valytuvai susidėvi per metus. Vėliau purvo ir vandens taip efektyviai jie jau nebesugeba pašalinti. Vertėtų nepamiršti, kad susidėvėję valytuvai gali subraižyti automobilio stiklą.

4.Patikrinkite priekinio stiklo plovimo purkštukus ir pakeiskite langų skystį

Langų plovimo skystis būna dviejų tipų: skirtas vasarai ir žiemai. Nors jie ir atrodo vienodai, žieminis ir vasarinis skystis yra skirtingos sudėties bei sukurti tarnauti skirtingomis sąlygomis. Vasarinis stiklų ploviklis padeda pašalinti vabalus ir vabzdžius, kai tuo tarpu žieminis ploviklis skirtas nuvalyti druską ir purvą.

Orams atvėsus, vasarinis langų skystis užšals ir užkimš visą langų plovimo sistemą, įskaitant ir purkštukus. Kad to išvengtumėte, prieš ateinant žiemai išleiskite vasarinį ploviklį ir pakeiskite jį žieminiu, kurio sudėtyje esama tokių aktyvių ingredientų kaip glicerinas.

5. Įvertinkite akumuliatoriaus būklę

Automobilio akumuliatorius vidutiniškai tarnauja apie 3-4 metus. Nors akumuliatoriaus gyvavimo trukmė priklauso nuo daugybės faktorių, dauguma vairuotojų jį keičia tik tada, kai kas nors atsitinka.

Tam, kad akumuliatorius neišsikrautų pačiu netinkamiausiu metu, artėjant žiemai būtinai įvertinkite jo būklę. Dauguma automobilių turi specialų apie tai pranešantį indikatorių. Pasukite užvedimo raktelį ir pažvelkite į prietaisų skydelį. Kai akumuliatoriaus įtampa žema, jo simbolis bus raudonas. Jei akumuliatorius geros būklės – žalias. Tokiu būdu galėsite sekti akumuliatoriaus įtampą ir laiku jį pakeisti.

6. Naudokite guminius arba plastikinius grindų kilimėlius

Nors medžiaginiai grindų kilimėliai automobilio interjerui suteikia jaukumo, jie turi daugybę trūkumų. Žiemą tokie kilimėliai tampa drėgmę sugeriančiomis šluostėmis, kurios vėliau išgarina drėgmę ant langų ir šie užšąla iš vidaus.

Viso to galima išvengti: pakeiskite medžiaginius kilimėlius guminiais arba plastikiniais. Tokio tipo kilimėliai ilgaamžiškesni, nesusitepa ir padeda kovoti su rūdimis, apsaugodami automobilio grindis.

7. Pamirškite apie ledo grandiklį

Ankstyvą žiemos rytą nemažai vairuotojų skuba važiuoti tinkamai nenuvalę ledo ir sniego nuo langų. Toks neatsakingas elgesys ne tik kelia riziką jiems patiems, bet ir kitiems vairuotojams.

„Dažnai vairuotojai pilnai nenuvalo ledo ir sniego nuo langų bei sukelia avarijas. Net ir menkiausias apgadinimas mažina jūsų automobilio vertę. Jau nekalbant apie kylantį pavojų sveikatai“, – sako M. Buzelis.

Jei laikote automobilį lauke, tikėtina, kad sniegui ir ledui pašalinti naudojate grandiklį. Deja, tai nėra pats efektyviausias langų valymo būdas. Rinkoje esama įvairaus tipo ledo tirpiklių ir skysčių, kurie atlieka savo darbą akimirksniu.

Automobilio paruošimas žiemai turėtų būti natūrali kiekvieno vairuotojo rutina, kuri sumažins eismo įvykių riziką ir padės išvengti nenumatytų problemų kelyje. Gerai prižiūrėti automobiliai turi aukštesnę išliekamąją vertę, kas pasitarnaus, kai vieną dieną nuspręsite automobilį parduoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“