2013 08 06

Klasikinis MINI – ne tik automobilis, bet ir kino žvaigždė

1959-aisiais „British Motor Corporation“ sukūrė kompaktišką miesto automobiliuką, kuris tapo ne tik viena labiausiai žinomų gairių automobilių pasaulyje, bet ir stiliaus detale ar net kino žvaigžde.
MINI
MINI / Lino Bučinsko nuotr.
Temos: 2 Automobilis MINI

Ikoniškasis britiškas automobilis savo bruožus išlaikė iki šių dienų, tačiau iki 2000-ųjų jis keitėsi ypatingai kukliai. Nors ir per savo istoriją klasikiniai MINI buvo gaminami 3 skirtingų kompanijų, į kėbulo formų klausimus per daugiau nei 40 metų buvo žiūrima per konservatorišką prizmę.

Negana to, 1999-aisiais šis automobilis buvo pripažintas, kaip įtakingiausiu po pramonę iš esmės pakeitusio, ankstyvojo „Ford Model T“. Per ilgą MINI istoriją buvo parduota apie 5,3 milijono įvairių šių automobilių versijų. Savaime suprantama, didžioji dauguma jų riedėjo gimtosios Didžiosios Britanijos gatvėmis, šalia keistai atrodančių triračių „Reliant“.

Lino Bučinsko nuotr./Austin Mini Countryman
Lino Bučinsko nuotr./„Austin Mini Countryman“

Tačiau kompaktiški bei charizmatiški automobiliai žavėjo ne tik to meto vairuotojus, bet ir kino prodiuserius. Ne vienas toks automobilis buvo vaizduojamas įvairiuose, daugiau ar mažiau garsiuose filmuose.

Bene pirmoji kino juosta, kurioje šiems automobiliams buvo paskirti bene esminiai vaidmenys, buvo 1969-ųjų „Itališkas apiplėšimas“ („The Italian Job“). Kurdami naują šio filmo versiją 2003-iaisiais kino prodiuseriai pasirinko legendinių MINI įpėdinius.

Visgi, pagalvojus apie asociacijas tarp MINI ir įvairių kino filmų akimirksniu į galvą šauna puikiai žinomas komikas Rowanas Atkinsonas, arba, tiesiog, ponas Bynas. Legendinis britų komikas pusę dešimtmečio televizijos ekranuose buvo matomas kartu su savo „British Leyland Mini 1000“ automobiliu.

Lino Bučinsko nuotr./Austin Mini Countryman
Lino Bučinsko nuotr./„Austin Mini Countryman“

1995-aisiais baigus filmuoti „Pono Byno“ serijas, originalųjį automobilį-aktorių imta eksponuoti įvairiose parodose. Vienu periodu, iki 1997-ųjų ši maža mašina tapo „Rover Group“ muziejaus traukos centru. Visgi, tais metais „British Leyland Mini 1000“ buvo parduotas kino automobilių muziejui, kuriame dabar galima rasti ne vieną „Betmeno“, James‘o Bondo automobilį. Tame pačiame „Cars of the Stars Motor Museum“ galima pamatyti ir „Ratuotas Riteris“ seriale filmuotą „kalbantį“ automobilį.

Žavūs britiški automobiliai yra svarbi jungiamoji automobilių istorijos grandies dalis. Net ir šiomis dienomis  kelių dešimčių metų senumo MINI gatves puošia ne ką prasčiau nei visiškai nauji sportiški ar elegantiški automobiliai.

Lino Bučinsko nuotr./MINI
Lino Bučinsko nuotr./MINI

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis