Sunkmetis privertė vairuotojus keisti įpročius. Dešimt metų eismo intensyvumas šalyje tik didėjo, tačiau pernai keliuose automobilių sumažėjo pirmą kartą šalies automobilizmo istorijoje. Vairuotojams smogė krizė: jeigu neturi darbo, nėra ko važiuoti automobiliu – gali sėdėti namie.
Degalų kainos irgi verčia atsisakyti kelionių, sumažėjo turistų. Labiausiai pernai keliuose sumažėjo didelių sunkvežimių. Miestuose taip pat gerokai išsisklaidė spūstys rytais ir vakarais. Manoma, kad dar mažiau automobilių į gatves išvažiuos šiemet. Tiesa, pernai šalyje automobilių dar padaugėjo.
Remiantis Lietuvos kelių direkcijos duomenimis, 2008-aisiais Lietuvoje iš viso buvo 1,7 milijono lengvųjų automobilių.„Šalies ekonominė padėtis yra tiesiogiai susijusi su eismo intensyvumu keliuose. Ekonominio pakilimo laikais daugėjo krovinius gabenančių sunkvežimių. Žmonės nedvejodami keliaudavo automobiliu į pajūrį ar kitur. Kadangi prekių paklausa krito, sumažėjo ir krovinių gabenimas. Atitinkamai labiausiai sumažėjo sunkvežimių. Gyventojams per 4 litus kainuojantis benzinas – irgi prabanga. Daugelis dabar turbūt pasvarsto, ar kelionė būtina“, – sakė Lietuvos automobilių kelių direkcijos Perspektyvinio planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas A.Rutka.
Kaip rašo „Lietuvos rytas“, nuo 2000 metų šalyje eismo intensyvumas kasmet padidėdavo 10 proc. Jeigu būtų išlaikyti tokie augimo tempai, šiemet šalies keliais važinėtų dvigubai daugiau automobilių nei prieš dešimtmetį. Bet sunkmetis rodyklę pasuko atgal. Pernai, palyginti su 2008-aisiais, eismo intensyvumas šalyje sumažėjo apie 10 proc.
Remiantis Lietuvos kelių direkcijos duomenimis, 2008-aisiais Lietuvoje iš viso buvo 1,7 milijono lengvųjų automobilių. Darant prielaidą, kad visi jie važinėja, pernai keliuose buvo 170 tūkst. mašinų mažiau.
Labiausiai eismo intensyvumas sumažėjo magistraliniuose keliuose Vilnius–Kaunas–Klaipėda, Vilnius–Panevėžys.
Automobilių gerokai sumažėjo ir Vilniaus gatvėse. „Pernai gal dar ne taip buvo juntama, tačiau šiemet automobilių srautas miesto gatvėse akivaizdžiai sumažėjo 15–20 proc. Spūsčių pasitaiko tik kai kuriose vietose.