Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 08 30

Didžiojoje Britanijoje vietoj duobių lopymo – pinigai kompensacijoms

Blogi orai ir nepakankamas kelininkų dėmesys gadina Didžiosios Britanijos kelių dangą. Čia atsiranda vis didesnės duobės ir jose apgadintų automobilių savininkams tenka mokėt kompensacijas.
Duobės
Duobės / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vienas Didžiosios Britanijos servisų tinklas paskaičiavo, kad vidutiniškai išmokamos 540 litų kompensacijos, kai tuo tarpu užlyginti vieną duobę kainuoja perpus pigiau. Akivaizdu, kad tokiu atveju geriau būtų duobes užlyginti, tačiau kelius prižiūrinčios asociacijos atstovas teigia, kad problema yra ne duobių lyginime, o būtinybėje juos visiškai atnaujinti.

Daugelis Didžiosios Britanijos kelių yra sulaukę daugiau nei 50 metų ir jiems reikalingas kapitalinis remontas. Per šį laikotarpį nemaža dalis kaimo kelių tiesiog išnyko, o tie, kurie vis dar ekpsloatuojami, yra paveikti gamtinių sąlygų ir jiems reikia atnaujinimų. Tačiau tai labai ilgas ir brangus darbas.

Per pastaruosius dvejus metus Didžiojoje Britanijoje buvo išmokėta beveik 21 mln. litų kompensacijoms. Jos buvo išmokėtos už automobilius, kurie buvo apgadinti dėl kelio dangos defektų. Apklausa parodė, kad net trys ketvirtadaliai vairuotojų teigia, jog prieš penkerius metus keliai Didžiojoje Britanijoje buvo kur kas geresnės būklės nei yra dabar.

Praėjusiais metais valdžia skyrė 874 mln. litų greitkelių priežiūrai. Daugiau nei 10 mlrd. litų žadama skirti užmiesčio ir kaimo kelių priežiūrai, kurie bus išmokėti per ateinančius ketverius metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?