Šiuo metu mokslininkai beveik jau baigė savo tyrimus, kurių metu siekė augalus paversti sintetine guma, kuri būtų naudojama padangų gamyboje. Įprastai padangoms gaminti yra naudojamas izoprenas, o jis išgaunama iš naftos produktų.
Ši guma sudaro apie 27 proc. naujos padangos. Natūralaus kaučiuko ištekliai ir gavyba negali patenkinti padangų gamybos paklausos, didžioji dalis izopreno yra gaunama rafinuojant naftą. Jos ištekliai pasaulyje su kiekviena diena mažėja, jau nekalbant apie tai, kad rafinavimo procesas vykstas vis produktyviau ir po šio proceso lieka vis mažiau sintetinio izopreno.
Biotechnologijų kompanija „Genencor“, bendradarbiaudama su padangų gamintoju „Good Year“, surado būdą išgauti bioizopreną. Ši naujai išgauta medžiaga jau yra naudojama padangų gamyboje, norint pademonstruoti tokios technologijos koncepciją.
Procesas, kurio metu atsiranda bioizoprenas
Specialios bakterijos minta augalų produktais ir gamina izopreno dujas, kurios yra surenkamos, kondensuojamos ir išgryninamos.
Siekiant geriausių rezultatų, buvo išbandomos įvairios bakterijos ir jų kombinacijos ir šiuo metu yra pasiekta, kad per 40 valandų bakterijos iš vieno litro augalinės kilmės žaliavų pagamina 60 g izopreno.
Kai kurie mokslininkai teigia, kad bioizoprenas netgi turėtų būti patvaresnis už paprastą izopreną, išgaunamą iš naftos. Tiesa, jie taip pat pripažįsta, kad abi šios medžiagos nėra ekologiškos, nes nei viena iš jų vėliau negali būti biologiškai skaidoma.