Autobuso koncepcija pristatyta prieš keletą metų. Neįprasta transporto priemonė važiuoja aplenkdama spūstis bei vienu metu gali vežti daugiau nei tūkstantį keleivių.
„3D Fast Bus” – tai milžiniškas įrenginys, važiuojantis specialiais kelio pakraštyje nutiestais bėgiais. Iš pažiūros jis primena visiems įprastą tramvajų, tačiau daug aukštesnis ir didesnis. Transporto priemonės aukštis – 4-5 metrai, plotis – 6 metrai. Visos transporto priemonės, kurių aukštis mažiau nei du metrai, it tuneliu gali pravažiuoti pro autobuso apačią.
Milžiniški autobusai „maitinami" elektra ir saulės energija. Baterijos įkraunamos stotelėse, o sukauptos energijos pakanka nuvažiuoti iki kitos stotelės.
„3D Fast Bus” gali važiuoti 60 km/val. greičiu, netrukdydamas važiuoti kitoms transporto priemonėms.
Kad būtų išvengta avarijų, specialūs autobuse sumontuoti jutikliai draus pernelyg aukštiems automobiliams įvažiuoti į tunelį. Lazerio spindulys tunelio viduje kontroliuos, kad automobiliai pernelyg nepriartėtų prie važinėjančio tunelio sienų. Kilus pavojui, įsijungs garso signalas.
Be abejo, tokiems gigantiškiems autobusams prireiks specialios infrastruktūros: bėgių bei platformų keleiviams įlipti bei išlipti. Taip pat teks perkelti laidus bei stulpus, kad neįprastai aukšta transporto priemonė galėtų važinėti miestų gatvėmis.
Kaip rašo Kinijos spauda, „3D Fast Bus” – realus modelis, kurį netrukus ketinama pradėti įgyvendinti. Pirmiausia ketinama nutiesti 186 kilometrų specialų kelią, rašo „Avtonovosti“.
Ateities autobuso autorius Šenženas Huašis mano, jog jo kūrinys gali būti naudingas ne tik Kinijai, bet ir kitoms pasaulio šalims. „3D Fast Bus” neapkrauna gatvių, neteršia oro ir padeda vežėjams sutaupyti iki 860 tonų degalų per metus. Pasak idėjos autoriaus, jau gautas pirmasis užsakymas naujajam autobusui pagaminti.
Kaip važiuoja neįprasta transporto priemonė, galite pasižiūrėti čia: