2011 07 25

Degalų kainas viešai skelbia vis mažiau degalinių tinklų

Vienas po kito degalinių tinklai atsisako skelbti degalų kainas. Dabar vartotojai mažmeninę degalų kainą galės sužinoti tik nuvykę į konkrečią degalinę.
Kalifornijoje amerikietis pilasi degalų dar vienoje „brangioje“ degalinėje, kurioje galonas „Regular“ markės benzino kainuoja 4,15 dolerio (arba vienas litras kainuoja apie 2,59 lito).
Degalų kainą sužinoti galėsite tik atvykę į degalinę / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dar 2009 m. „Neste“ degalinių tinklas informavo, kad jų politika – neskelbti degalų kainų vartotojams. Po šiek tiek daugiau nei metų degalų kainas nustojo skelbti ir „Statoil Lietuva“ degalinių tinklas – liko tik vidutinės visos šalies degalinių kainos. Nuo pirmadienio mažmeninių kainų nebepateiks ir „Lukoil Baltija“.

Informacijos apie degalų kainas ieškokite www.degalukainos.lt.

Praeitą savaitę Lietuvos vairuotojai sulaukė naujienos, kad „Orlen Lietuva“ (buvusi „Mažeikių nafta“) nustojo skelbti didmenines degalų kainas, jos bus prieinamos tik „Orlen Lietuva“ klientams.

Naftos produktais prekiaujančių įmonių asociacijos vadovas Lukas Vosylius teigia, kad degalinių tinklų sprendimas neskelbti mažmeninių kainų yra pateisinamas.

„Nėra nurodyta, kaip kainos turi būti skelbiamos. Galbūt buvo reaguota į tai, kad degalinės dažnai sulaukia skundų, kad švieslentėje dega viena kaina, o internetiniame puslapyje – kita. Juk kainos keičiasi kelis kartus per dieną“, – teigė L.Vosylius.

Tačiau „Orlen Lietuva“ sprendimas dėl didmeninių kainų neviešinimo esą yra nepateisinamas. Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacija jau kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą su klausimu, ar toks mažeikiškių sprendimas nepažeidžia įstatymų.

„Orlen Lietuva“ viešųjų ryšių direktorė Aurelija Velke 15min.lt teigė, kad kainos yra skelbiamos ir toliau. Skirtumas tik toks, kad didmeninių degalų kainų protokolas vienkartiniams sandoriams kasdien tiesiogiai siunčiamas tik klientams, o įmonės svetainėje viešai pateikiama vidutinė praėjusios savaitės degalų litro kaina.

„Bendrovė siekia padidinti konkurenciją Lietuvos didmeninėje degalų rinkoje, nes kiti pardavėjai dažnai naudodavosi ne savo kainų sudarymo mechanizmais, o kaip vienintelio atskaitos taško laikydavosi tik „ORLEN Lietuva“ skelbiamų kainų. Yra atvejų, kai Mažeikių bendrovės kainų protokolu konkurentai savo rinkodaros tikslais pasinaudojo ir už Lietuvos ribų“, – teigė A.Velke.

Esą absoliučiai didžioji dalis Lietuvos mažmenininkų degalus įsigyja ne pagal „ORLEN Lietuva“ vienkartinių kainų protokolą, o pagal mėnesinį „Platts“ indekso vidurkį. Todėl galutinė degalų litro kaina su „ORLEN Lietuva“ viešai skelbtu kainų protokolų neturi tiesioginio ryšio.

Tuo metu lietuviško kapitalo degalinių tinklas „Vakoil“ pirmadienį išplatino pranešimą, teigiantį, kad degalų kainas jie skelbs ir toliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai