Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 06 12

Pasaulinė tendencija: automobilių varikliai mažėja, tačiau tampa galingesni

Pastaraisiais metais pasaulinėje automobilių rinkoje įsigalėjo viena iš akivaizdžių tendencijų: varikliai tampa vis mažesni, tačiau jų galia nuolat auga. Automobilių gamintojai montuoja vis daugiau variklių su turbinomis ir tiesioginio degalų įpurškimo sistemomis, o viena pagrindinių užduočių variklių konstruktoriams – siekti kaip įmanoma mažesnių degalų sąnaudų.
„Ford“ 1,0 l variklis
„Ford“ 1,0 l variklis
Temos: 1 Ekologija

Tokias išvadas specialistai daro analizuodami 2012 metų dešimties geriausių pasaulyje variklių sąrašą, kurį paskelbė autoritetingas automobilių technologijoms skirtas žurnalas „Ward’s AutoWorld“. Sąraše, į kurį nuo 1994 metų patenka vien tie automobiliai, kuriais prekiaujama Jungtinėse Valstijose, yra tik trys varikliai, kurių darbinis tūris viršija tris litrus.

5,0 litrų

DOHC V-8 („Ford Mustang Boss 302“)

3,6 litro

„Pentastar“ DOHC V-6 („Chrysler 300S“ ir „Jeep Wrangler“)

3,5 litro

„DOHC V-6 HEV („Infiniti M35h“)

3,0 litrų

„TFSI Supercharged“ DOHC V-6 („Audi A6“)

3,0 litrų

„N55 TwinPower Turbo“ DOHC I-6 (BMW 135i, 335i, 535i ir X3)

2,0 litrų

„EcoBoost“ DOHC I-4 („Ford Edge“)

2,0 litrų

„N20 TwinPower Turbo“ DOHC I-4 (BMW Z4, 328i ir 528i)

2,0 litrų

„Skyactiv-G“ DOHC I-4 („Mazda3“)

2,0 litrų

„Ecotec Turbocharged“ DOHC I-4 („Buick Regal GS“)

1,6 litro

„Gamma“ DOHC I-4 („Kia Soul“, „Kia Rio“ ir „Hyundai Veloster“)

„Žvelgiant į šį sąrašą galima teigti, kad automobilių pasaulyje vyksta esminiai pokyčiai vertinant sąsajas tarp variklių dydžio, jų galios ir degalų sąnaudų. Šiais laikais varikliai yra mažesni, tačiau galingesni ir ekonomiškesni negu bet kada anksčiau“, – pažymėjo tarptautinio koncerno „Bosch“ Produktų ir paslaugų automobiliams padalinio Lietuvoje vadovas Tomas Bučinskas.

„Bosch“ sistemos ir komponentai naudojami surenkant devynis iš dešimties geriausių 2012 metų variklių, o „Bosch“ tiesioginio degalų įpurškimo sistemos – penkiuose iš dešimties variklių.

Efektyvesnės tiesioginio kuro įpurškimo sistemos – vienas svarbiausių faktorių, leidžiančių mažinti kuro sunaudojimą ir išmetamųjų dujų kiekį esant tokiam pačiam variklio sukimo momentui. Kartu naudojant ir turbinas bei kintamą vožtuvų technologiją kuro sąnaudos ir išmetamųjų dujų kiekis gali sumažėti iki 18 procentų. Koncernas „Bosch“ siekia kuro įpurškimo sistemas patobulinti taip, kad benzininiuose varikliuose kuro sąnaudų ir taršos ribojimo efektas padidėtų iki 30 procentų.

Kita vertus, mažesniuose naujos kartos varikliuose vis dažniau montuojamos turbinos, leidžiančios didinti variklių galią. „Bosch“ prognozuoja, kad lengviesiems ir komerciniams automobiliams skirtų itin efektyvių turbininių keturių cilindrų variklių pasaulinė paklausa per kelerius artimiausius metus išaugs 20 proc. ir 2016 metais sieks 20 milijonų vienetų.

„Tendencija akivaizdi, ir ji leidžia prognozuoti, kad artimiausiu metu visi automobilių gamintojai siūlys pirkėjams daugumą savo automobilių modelių su benzininiais turbininiais varikliais“, – nurodo „Bosch“ analitikai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos