Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 11 07

Radioaktyvių atliekų gabenimui sukurtas specialus vilkikas su 192 ratais

Japoniją sukrėtusi Fukušimos atominės elektrinės avarija paskatino aršias diskusijas dėl atominės energetikos plėtojimo visame pasaulyje. Štai JAV inžinieriai pritaikė naują technologiją radioaktyviųjų atliekų gabenimui. Tai – speciali transporto priemonė, turinti net 192 ratus.
Radioaktyvių atliekų gabenimui sukurtas specialus vilkikas su 192 ratais
Radioaktyvių atliekų gabenimui sukurtas specialus vilkikas su 192 ratais / Kadras iš vaizdo siužeto

Tikriausiai žinote, jog atominėse elektrinėse sukauptas radioaktyvias atliekas reikia kažkur padėti. Prieš kelis metus JAV vakaruose esančioje San Onofrės atominėje elektrinėje buvo pakeistas garų generatorius, tačiau tik dabar mokslininkai surado būdą kaip senojį įrenginį pervežti į utilizavimo vietą Jutos valstijoje.

Specialaus vilkiko ilgis - 120 metrų.

Gigantiškas agregatas buvo padalintas į keturias dalis – kiekviena iš jų yra 15 metrų ilgio bei beveik 5 metrų skersmens. Specialiai šiam projektui inžinieriai sukonstravo ilgesnę nei 120 metrų mašiną, kuri minėtas atliekas turės pervežti į utilizavimo  vietą, esančią net už 1330 km nuo elektrinės. Teigiama, jog ši operacija truks apie tris savaites. Gigantiškas karavanas judės tik naktimis, kada eismas keliuose sumažėja.

Pakrauta specialioji transporto priemonė sveria daugiau nei 317 tonų, o maksimalus jos važiavimo greitis siekia vos 40 km/h. Mokslininkai teigia, jog radiacijos lygis aplink šį agregatą yra sąlyginai nedidelis: vieną valandą šalia generatoriaus stovintis žmogus radiacijos bus paveiktas tiek, kiek darydamasis rentgeno nuotrauką pas odontologą.

Teigiama, jog ši transporto priemonė, pritaikyta tokiam atstumui įveikti, gali būti pati didžiausia pasaulyje. Mokslininkai mano, kad tokia technologija bus naudojama ir ateityje.

Siūlome pažiūrėti vaizdo siužetą apie vieną iš didžiausių transporto priemonių pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?